10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

09
Ocak
2016
18:38

YOZGAT (AA) - AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, basının düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olduğunu belirtti.

Soysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, toplumun haber alma hakkını ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasını sağlayan gazetecilerin, önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurguladı.

Gazetecilerin yaz kış demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Soysal, “Yaptığı doğru tarafsız ve objektif haberlerle toplumun doğru bilgilendirilmesini sağlayan bu gazetecilerimiz, bir nevi kamu görevi yapıyor. Bizlerin belki 15 dakika izleyebildiği veya okuduğu haberleri, o gazetecilerimizin saatler harcayarak bizlere ulaşmasını sağlaması da bir haberin değerini ortaya çıkarıyor. Bu bakımdan haberler çok değer ve önem taşıyor’’ ifadeleri kullandı.

Gazetecilerin bulundukları bölgenin ve yörenin sosyal ve kültürel yönden gelişmesine de yaptıkları haberlerle katkı sağladığının altını çizen Soysal, şunları kaydetti:

’’Toplumun menfaatine olan gördüğü eksiklikleri haberleştirerek kamuoyuyla paylaşan gazeteciler, o eksikliğin giderilmesine de yardımcı oluyorlar. Toplumdan bu tür gelen istekleri yansıtarak kamuoyu oluşturulmasını sağlayan gazetecilerimiz, yapmış oldukları onurlu görevle toplumun bilgilenmesinde ve aydınlanmasında büyük pay sahibidir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.’’

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.