10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10
Ocak
2016
00:47

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: ’Basının gelişimini sürdürebilmesi, evrensel ölçütlerde çalışabilmesi ve kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi önemlidir’
İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, basının ileri toplumlarda olduğu gibi Türkiye’de de vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirterek, “Basının gelişimini sürdürebilmesi, evrensel ölçütlerde çalışabilmesi ve kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi önemlidir“ dedi.

Hotar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu, gazetecinin halkı bilinçlendirmek adına verdiği mücadelenin her türlü takdiri hak ettiğini belirtti. Hotar, şunları kaydetti:

“İleri toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de vazgeçilmez bir unsur olarak görülen basın, ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda, ilkeli ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur. Basının gelişimini sürdürebilmesi, evrensel ölçütlerde çalışabilmesi ve kamuoyunun sesi olma görevini başarıyla yerine getirebilmesi önemlidir. Ülkemiz adına geçilen süreçlerin tarihin sayfalarında yer alması için en önemli kaynağı sağlamaktadırlar.“

Nükhet Hotar, büyük fedakarlıkla görevlerini sürdüren gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.