“2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu“

02
Ekim
2018
21:40

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, TÜRKSOY tarafından ’2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti’ ilan edilen Kastamonu“da düzenlenecek tanıtım toplantısına katılacak
ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TÜRKSOY tarafından "2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti" ilan edilen Kastamonu'da düzenlenecek tanıtım toplantısına katılacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurtulmuş 23 Ocak Salı günü İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi'nin açılışını yapacak, Halk Eğitim Merkezi'ndeki konferansa katılacak ve çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

Kurtulmuş, 24 Ocak Çarşamba günü ise Kastamonu'nun Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi dolayısıyla düzenlenecek tanıtım toplantısına katılacak.

TÜRKSOY tarafından 2012'de başlatılan uygulama kapsamında Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını alan yedinci şehir olan Kastamonu, Türk dünyasının kültür ve sanat alanında buluşma havzası olacak.

Yıl boyunca düzenlenecek etkinlikler Kastamonu'yu ulusal ve uluslararası medyanın da gündemine taşıyacak.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.