7. Uluslararası Dünya Yapı Mühendisleri Kongresi

24
Nisan
2019
11:50

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin desteğiyle "Geçmişten geleceğe mimarlık ve yapı" temasıyla düzenlenen kongre başladı
İSTANBUL (AA) - Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Dünya Yapı Mühendisleri Kongresi başladı.

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi desteğiyle ''Geçmişten geleceğe mimarlık ve yapı'' temasıyla Taksim'de bir otelde düzenlenen kongreye, dünyadan ve Türkiye'den çok sayıda mimar ve mühendis katılıyor.

Türkiye Dünya Yapı Kongreleri Grubu Başkanı Prof. Dr. Görün Arun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yılda bir düzenlenen kongrenin bu yıl İstanbul'da yapıldığını aktardı.

Kongrede birbirinden önemli katılımcıların yer alacağına dikkati çeken Arun, "Kongrede toplam 120 sunum olacak. 3 gün sürecek toplantı. Toplantının amacı, yeni teknolojinin herkese tanıtımı. Katılımcılar burada yaptıkları eserleri birbirine anlatıyorlar.'' diye konuştu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen'in de katıldığı toplantı, cuma günü sona erecek.Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.