Halk Sağlığı Haftası

06
Mayıs
2018
19:40

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, “Halk Sağlığı Haftası“ dolayısıyla bir hafta boyunca halka yönelik bilgilendirici eğitim, diyabet, kanser, dumansız hava sahası, obezite, hareketli yaşam konularında farklı etkinlikler yapacaklarını bildirdi.

Demirbaş, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl eylül ayının ilk haftasının “Halk Sağlığı Haftası“ olduğunu ifade ederek, bir haftalık sürede vatandaşlara sağlıklı yaşam alanlarında bilgilendirici ve öğretici eğitimler verileceğini aktardı.

Cacabey Meydanı’nda sağlık çadırı kurarak, tansiyon, şeker ölçümü, gaitada, gizli kan kit dağıtımı, obezite gibi sağlık konularında çalışma yapılacağını vurgulayan Demirbaş, şunları kaydetti:

“Bakanlığımız hem obezite ile mücadele konusunda, hem de tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının önlenmesi konularına oldukça fazla önem vermektedir. Müdürlüğümüzce de obezitenin ve tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının önlenmesi konularında, kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla bir dizi program hazırlanmaktadır. İnsan sağlığının korunması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, kanser taramaları, tuz kullanımının kısıtlanması, bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele, diyabet, hipertansiyon, kalp ve akciğer hastalıkları gibi kronik hastalıklarla ilgili çalışmalar ve halk eğitimleri yapılması da planlanmaktadır. Halk Sağlığı Haftası etkinliklerimizde bu konularda bilgilendirme çalışmaları yapılacak.“

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.