Bayırbucak Türkmenlerine yardım

09
Ocak
2016
18:18

Yardımeli Derneği Sakarya ve Geyve temsilciliklerince toplanan gıda, erzak, battaniye, çadır, ilaç ve tekstil malzemeleri, 2 tırla Suriye“ye gönderildi
SAKARYA (AA) - Yardımeli Derneği Sakarya ve Geyve temsilciliklerince toplanan yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere 2 tırla yola çıkarıldı.

Yardımeli Derneği Sakarya Temsilcisi Musa Şahin, Geyve Meydanı’ndaki törende AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenlerinin kışın zor şartlarda mücadele ettiğini söyledi.

Yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini anlatan Şahin, “Gıda, tekstil, mutfak gereçleri, büyük çadır, ilaç ve muhtelif malzemelerin olduğu toplam 50 ton yardımın yer aldığı 2 tırı, dualarla bölgeye uğurluyoruz. Mazlum ve ihtiyaç sahibi insanların her zaman yanındayız“ diye konuştu.

Derneklerinin “veren el ile alan el“ arasında köprü vazifesi gördüğüne işaret eden Şahin, “Hem yurt içi hem de yurt dışında yardım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insanlığa yardım etmeyi borç biliyoruz. Vatandaşlarımız da çok duyarlı. Allah, oradaki kardeşlerimize yardım etsin“ ifadelerini kullandı.

Yardım malzemeleriyle dolu 2 tır, dualarla Suriye’nin Bayırbucak Türkmen Bölgesi’ne uğurlandı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.