"Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü"

23
Mayıs
2019
13:40

Bu yılki ödüle, "Siyahlı Kadın" adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Kutay Sungar layık görüldü
ANKARA (AA) - "Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü", "Siyahlı Kadın" adlı tiyatro oyunundaki performansıyla oyuncu Kutay Sungar'a verildi.

Türkiye'nin yetiştirdiği tiyatro sanatçılarından Baykal Saran'ın anısına, ailesi tarafından 13'üncüsü düzenlenen ödül töreni, Ankara Devlet Tiyatrosu Akün Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Törene, seçici kurul üyeleri Eski Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, tiyatro eleştirmeni Atilla Sav, Baykal Saran'ın kardeşi Erkal Saran'ın yanı sıra bazı tiyatro sanatçıları ve tiyatroseverler katıldı.

Törende, bu yılki ödüle değer görülen oyuncu Sungar'a ödülü takdim edildi.

Sungar, burada yaptığı konuşmada, "Baykal Saran'ın Türk tiyatrosu için ne ifade ettiğini düşündüğümüz zaman, Türk tiyatrosunda bu kadar kanıtlanmış bir ismin adını taşıyan bir ödülü almak çok büyük sorumluluk yüklüyor. Kendimi çok mutlu çok değerli hissediyorum. Adımın, bundan önce bu ödülü almış sanatçıların arasına yazılmış olmasından dolayı onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.