Elazığ’da trafik kazaları: 18 yaralı

11
Ocak
2017
23:00

Elazığ Bingöl karayolunda yolcu minibüsü şarampole devrildi. 15 kişinin yaralandığı kazaya müdahale için giden park halindeki sivil askeri aracına da başka bir yolcu minibüsünün çarpması sonucu 3 kişi yaralandı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Bingöl karayolunda yolcu minibüsü şarampole devrildi. 15 kişinin yaralandığı kazaya müdahale için giden park halindeki sivil askeri araca da başka bir yolcu minibüsünün çarpması sonucu, 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Tunceli’den Elazığ’a yolcu taşıyan Özcan Ağ yönetimindeki 62 AC 889 plakalı minibüs, Elazığ Bingöl karayolu 20. kilometresinde kar yağışı nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak, şarampole devrildi.

Kazada, minibüste bulunan 15 kişi yaralandı.

Jandarma ekibini taşıyan sivil askeri araç da kazaya müdahale ederek, minibüste sıkışan bir yaralıyı kurtardı.O sırada, Bingöl’den Elazığ’a giden başka bir yolcu minibüs de yaralılara yardım etmek amacıyla durmak istediği sırada park halindeki sivil askeri araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle minibüste bulunan 3 kişi yaralandı.

Yaralılar, 112 Acil sağlık ekiplerince Elazığ’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.