İSTANBUL (AA) - Spor Toto 1. Lig'de 16. hafta maçları tamamlandı.
Ligde 16. haftada Gazişehir Gaziantep'i sahasında 2-1 yenen Gençlerbirliği, puanını 38'e yükselterek liderliğini sürdürdü. Gençlerbirliği bu sonuçla, ligde ilk yarıyı lider bitirmeyi garantiledi.
- Sonuçlar
Ligin 16. haftasında oynanan maçlarda alınan sonuçlar şu şekilde:
İstanbulspor-Ümraniyespor: 1-1
Afjet Afyonspor-Tetiş Yapı Elazığspor: 0-4
Gençlerbirliği-Gazişehir Gaziantep: 2-1
Balıkesirspor Baltok-Adana Demirspor: 2-1
Kardemir Karabükspor-Denizlispor: 2-3
Giresunspor-Hatayspor: 0-3
Altay-Osmanlıspor: 0-1
Boluspor-Altınordu: 1-1
Adanaspor-Eskişehirspor: 2-0
- Puan durumu
Ligde 16. hafta müsabakalarının ardından oluşan puan durumu şöyle:
| | Takımlar | O | G | B | M | A | Y | AV | P | | -------------------------- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | 1. | GENÇLERBİRLİĞİ | 16 | 12 | 2 | 2 | 27 | 8 | 19 | 38 | 2. | DENİZLİSPOR | 16 | 10 | 3 | 3 | 28 | 17 | 11 | 33 | 3. | GAZİŞEHİR GAZİANTEP | 16 | 8 | 4 | 4 | 26 | 12 | 14 | 28 | 4. | ÜMRANİYESPOR | 16 | 8 | 4 | 4 | 18 | 13 | 5 | 28 | 5. | BOLUSPOR | 16 | 8 | 3 | 5 | 20 | 15 | 5 | 27 | 6. | HATAYSPOR | 16 | 7 | 5 | 4 | 17 | 10 | 7 | 26 | 7. | OSMANLISPOR | 16 | 8 | 2 | 6 | 18 | 12 | 6 | 26 | 8. | ALTINORDU | 16 | 6 | 7 | 3 | 20 | 12 | 8 | 25 | 9. | ADANA DEMİRSPOR | 16 | 7 | 3 | 6 | 20 | 16 | 4 | 24 | 10. | BALIKESİRSPOR BALTOK | 16 | 6 | 5 | 5 | 17 | 18 | -1 | 23 | 11. | ADANASPOR | 16 | 4 | 7 | 5 | 19 | 19 | 0 | 19 | 12. | İSTANBULSPOR | 16 | 4 | 7 | 5 | 21 | 23 | -2 | 19 | 13. | GİRESUNSPOR | 16 | 5 | 3 | 8 | 17 | 22 | -5 | 18 | 14. | ALTAY | 16 | 4 | 4 | 8 | 20 | 18 | 2 | 16 | 15. | TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR | 16 | 4 | 3 | 9 | 21 | 28 | -7 | 15 | 16. | AFJET AFYONSPOR | 16 | 4 | 3 | 9 | 20 | 27 | -7 | 15 | 17. | ESKİŞEHİRSPOR | 16 | 4 | 3 | 9 | 14 | 32 | -18 | 15 | 18. | KARDEMİR KARABÜKSPOR | 16 | 0 | 2 | 14 | 6 | 47 | -41 | -1 |
|
Not: Kardemir Karabükspor'un 3 puanı silinmiştir.
- 17. haftanın programı
Spor Toto 1. Lig'de ilk yarının son haftasının maç programı şöyle:
21 Aralık Cuma:
19.00 Denizlispor-İstanbulspor (Denizli Atatürk)
22 Aralık Cumartesi:
13.30 Tetiş Yapı Elazığspor-Altay (Stadı daha sonra açıklanacak)
13.30 Ümraniyespor-Afjet Afyonspor (Ümraniye Belediyesi)
16.00 Gazişehir Gaziantep-Kardemir Karabükspor (Gaziantep)
23 Aralık Pazar:
13.30 Osmanlıspor-Adanaspor (Stadı daha sonra açıklanacak)
13.30 Hatayspor-Balıkesirspor Baltok (Antakya Atatürk)
16.00 Adana Demirspor-Gençlerbirliği (5 Ocak Fatih Terim)
16.00 Eskişehirspor-Boluspor (Yeni Eskişehir)
24 Aralık Pazartesi:
19.00 Altınordu-Giresunspor (Bornova)
Kaynak: Anadolu Ajansı