Futbol: Spor Toto 1. Lig'de görünüm

15
Nisan
2019
23:30

Ligde 29. hafta maçları tamamlanırken, Gençlerbirliği liderliğe yükseldi


İSTANBUL (AA) - Spor Toto 1. Lig'de 29. hafta mücadelesi tamamlandı.

Ligde bugün oynanan haftanın son maçlarında Ümraniyespor, Altınordu'yu deplasmanda 2-1 yenerken, Adana Demirspor ile Altay 2-2 berabere kaldı.

Evinde Balıkesirspor Baltok'u 1-0 mağlup eden Gençlerbirliği, Abalı Denizlispor'un sahasında Boluspor ile 0-0 berabere kalmasıyla liderliğe yükseldi.



- Haftanın sonuçları



İstanbulspor-Osmanlıspor: 1-0

Hatayspor-Afjet Afyonspor: 2-0

Eskişehirspor-Birevim Elazığspor: 3-1

Abalı Denizlispor-Boluspor: 0-0

Kardemir Karabükspor-Giresunspor: 0-0

Gençlerbirliği-Balıkesirspor Baltok: 1-0

Gazişehir Gaziantep-Adanaspor: 4-1

Altınordu-Ümraniyespor: 1-2

Adana Demirspor-Altay: 2-2



- Puan durumu



Ligde 29. haftanın ardından oluşan puan durumu şöyle:






TakımlarOGBMAYAVP
1. GENÇLERBİRLİĞİ29 19 4 6 42 23 19 61
2. ABALI DENİZLİSPOR29 17 8 4 50 30 20 59
3. HATAYSPOR29 15 9 5 44 19 25 54
4. GAZİŞEHİR GAZİANTEP29 15 7 7 50 24 26 52
5. OSMANLISPOR29 16 3 10 40 23 17 51
6. ÜMRANİYESPOR29 14 7 8 36 27 9 49
7. ADANA DEMİRSPOR29 14 6 9 42 33 9 48
8. ALTINORDU29 12 9 8 39 27 12 45
9. BOLUSPOR29 12 7 10 35 28 7 43
10. ALTAY29 10 10 9 43 33 10 40
11. İSTANBULSPOR29 8 12 9 37 37 0 36
12. BALIKESİRSPOR BALTOK29 10 6 13 28 37 -9 36
13. ADANASPOR29 8 9 12 35 39 -4 33
14. ESKİŞEHİRSPOR29 8 7 14 36 55 -19 31
15. GİRESUNSPOR29 6 11 12 26 34 -8 29
16. AFJET AFYONSPOR29 6 7 16 33 47 -14 25
17. BİREVİM ELAZIĞSPOR29 6 5 18 32 52 -20 23
18. KARDEMİR KARABÜKSPOR29 0 3 26 8 88 -80 0


Not: Kardemir Karabükspor'un 3 puanı silinmiştir.



- 30. haftanın programı



Spor Toto 1. Lig'de 30. hafta maçlarının programı şöyle:

19 Nisan Cuma:

19.00 Birevim Elazığspor-Osmanlıspor (Yeni Malatya)

20 Nisan Cumartesi:

14.00 Giresunspor-Abalı Denizlispor (Giresun Atatürk)

14.00 Ümraniyespor-Eskişehirspor (Ümraniye Belediyesi Şehir)

19.30 Gençlerbirliği-İstanbulspor (Eryaman)

21 Nisan Pazar:

14.00 Boluspor-Gazişehir Gaziantep (Bolu Atatürk)

16.30 Altay-Hatayspor (İzmir Atatürk)

16.30 Afjet Afyonspor-Altınordu (Zafer)

19.30 Adanaspor-Adana Demirspor (Adana 5 Ocak Fatih Terim)

22 Nisan Pazartesi:

19.00 Balıkesirspor Baltok-Kardemir Karabükspor (Balıkesir Atatürk)



Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.