Gençlik hizmetleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

07
Aralık
2017
02:00

Kayseri İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün, gençlik hizmetleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Müftülükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Müftülük toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, İl Müftüsü Şahin Güven ile Gençlik Koordinatörleri Mahmut Bucak ve Tuba Köse katıldı.

Programda konuşan Güven, Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik hizmetleri projesi kapsamında gençlere gereken ilgi ve önemin gösterilmesi, cami ile buluşup ibadetlere katılımının sağlanması amacıyla camilerde gençlik grupları oluşturulduğunu belirtti.

Toplantıda, geçen hafta Afyonkarahisar’da, gençlik koordinatörleri hizmet içi eğitimi seminerine katılan İl Müftülüğü koordinatörlerinin gündeme getirdiği gençlik koordinatörlüğü sisteminin yapılandırılmasının avantaj ve riskleri, gençlik çalışma usul ve esasları, gençlik çalışma alanları, hedef kitle, çalışma alanları, etkinlik ve materyal geliştirme, görsel materyaller, Diyanet okuma salonları, perspektifleri, gençlik ve sosyal medya konuları değerlendirildi.
Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.