İZBAN'daki ek seferlerin durdurulması için mahkemeye başvurdular

13
Aralık
2018
17:30

Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz: "7 makinist eğitmeni grevi kırarak seferler yapıyor. Bu durumun tespiti için dün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurduk. Ayrıca bugün de İZBAN'da devam eden ek seferlerin tedbiren durdurulması için Karşıyaka 1. İş Mahkemesine başvuruda bulunduk"
İZMİR (AA) - Demiryolu İşçileri Sendikası (Demiryol-İş) İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz, 7 makinist eğitmeninin İZBAN'da başlattıkları grevi kırdığını belirterek "Bu durumun tespiti için dün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurduk. Ayrıca bugün de İZBAN'da devam eden ek seferlerin tedbiren durdurulması için Karşıyaka 1. İş Mahkemesine başvuruda bulunduk." dedi.

Erviz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grevin 4. gününe girdiğini, bu sürede işverenin herhangi bir şekilde görüşme talebi olmadığını ifade etti.

Hatta seferlerin bazı saatler arasında devam ettiğini belirten Ervüz, "7 makinist eğitmeni grevi kırarak seferler yapıyor. Bu durumun tespiti için dün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurduk. Ayrıca bugün de İZBAN'da devam eden ek seferlerin tedbiren durdurulması için Karşıyaka 1. İş Mahkemesine başvuruda bulunduk. Bakanlık yetkililerinin gelip tespit yapmalarını bekliyoruz." dedi

Ervüz, mahkeme süreciyle ilgili hakimlerin keşif yaptıktan sonra karar vereceklerini ifade etti.

Demiryol-İş ile İZBAN AŞ arasındaki TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 10 Aralık'ta grev kararı alınmıştı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.