Arakanlı Müslümanlara yönelik katliama tepkiler

05
Mayıs
2018
20:45

KIRŞEHİR (AA) - Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, Arakan’da Müslümanların katledilmesine tepki gösterdi.

Cebeci, yaptığı yazılı açıklamada, Myanmar ordusu ve Budistler tarafından Arakanlı Müslümanlara katliam yapıldığını ifade ederek, Myanmar hükümetini ve sessiz kalan her kurum ve ülkeyi kınadıklarını belirtti.

Arakanlı Müslümanların yanında olduklarını dile getiren Cebeci, şunları kaydetti:

“Kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Arakan için insani yardım ve diplomasi konusunda ciddi adımlar atılması için çağrıda bulunuyor ve bu konularda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğumuzu bütün kamuoyuna, ilgili ve yetkili herkese duyuruyoruz. Bunun yanında, İslam dünyasının, çok yönlü ve çok cepheli saldırılara karşı yapısal çözümler üzerinde çalışması gerekliliğini bu vesileyle hatırlatmak istiyoruz. Zulmün sadece seyircisi olmayan aynı zamanda birçok yerde öznesi de olan batılı devletlerin çifte standartlı yaklaşımından medet uman bir yaklaşımla çözüm üretmenin mümkün olmadığı bilinmelidir. Temel sorun İslam dünyasının örgütsüzlüğü ve sinmişliğidir.“

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.