Kaymakamlardan ERSEM’e ziyaret

14
Kasım
2017
21:40

Melikgazi ve Kocasinan ilçe kaymakamları, Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’ni (ERSEM) ziyaret etti.

ERSEM’in, kaymakamlıklar ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile yürüttüğü, “Geleceğimizin Dahileri Bilişim Yaz Okulu“ projesi kapsamında Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, yaz okulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Ziyarette ERSEM Bilişim Yaz Okulları hakkında bilgi veren ERSEM Müdürü Prof. Dr. Derviş Karaboğa, eğitimin her sene daha kapsamlı hale getirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Geçen yıl pilot uygulama olarak başlattığımız projenin bu yıl ilkini gerçekleştiriyoruz. Projeyi bu sene biraz daha geliştirerek Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerine yaydık. Bu üç ilçede eğitim gören ortaokul öğrencileri arasında bilişim açısından yetenekli öğrencileri belirli konularda eğitmeye çalışıyoruz. Temmuz ayında başlayan eğitimin birinci düzeyini tamamlamak üzereyiz. Projenin birinci düzeyinde öğrenciler, algoritma geliştirme, program kodlama, üç boyutlu tasarım konularında eğitim alıyor. Aynı zamanda tasarladıkları üç boyutlu ürünleri 3D yazıcıdan somut bir şekilde elle tutulur hale getiriyorlar. İkinci düzeyde ise robot kol tasarımı, robot programlama, insansız hava araçları dediğimiz dronelerin tasarımları ve bunların kontrolü ile ilgili eğitimlerimiz başlayacak. Bu eğitimleri her sene daha kapsamlı olarak genişletmek istiyoruz. Bu eğitimlerin faydasını 5-10 yıl sonra göreceğiz. Gelecekte 4. endüstri devrimine ülke olarak başarılı bir şekilde geçebilmemiz ve bu evreye dahil olabilmemiz için şimdiden çalışmaya başlamamız gerekiyor.”

Dernek Başkanı Yılmaz Üçkan da şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz eğitim verdikleri için ERSEM Müdürü Prof. Dr. Derviş Karaboğa’ya teşekkür etti.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.