Kırıkkale’de öğretmenlere eğitim veriliyor

10
Aralık
2015
17:16

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde Ahiler Kalkınma Ajansının teknik destek programı kapsamında öğretmenlere, “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar“ konulu eğitim programı düzenlendi.

Bahşılı Atatürk Ortaokulunda düzenlenen ve 5 gün sürecek eğitimde öğretmenlere, mental aritmetik eğitimi, renklerle akıllı hafıza yöntemi ve öğrencilere koçluk yapma yöntemleri konularında eğitim verilecek.

Eğitmen Tülin Tuluk, mental matematik abaküs yöntemiyle hızla dört işlem yapmayı öğrendiklerini ve öğretmenlerin üstlendiği bu eğitimde matematiğin eğlenceli bir hale geldiğini söyledi.

Bu eğitimler sayesinde öğretmenlerin matematiği daha da eğlenceli hale getireceklerini ve öğrencilerine daha iyi öğreteceklerini belirten Tuluk, öğretmenlerin de bu konuda çok başarılı ve meraklı olduklarını ifade etti.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.