Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan:

09
Ocak
2016
18:16

’Ankara’da ve diğer temsilciliklerimizin değerlerini ön plana çıkaracak bütün alanlarda işbirliği ve diyalog içerisinde sorunları anlatmaya çalışıyoruz’
NEVŞEHİR (AA) - Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankara’da ve diğer temsilciliklerimizin değerlerini ön plana çıkaracak bütün alanlarda işbirliği ve diyalog içerisinde sorunları anlatmaya çalışıyoruz“ dedi.Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bir otelde düzenlenen bölge toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Candan, Kapadokya bölgesinin tarihsel ve kültürel alanda önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, Kapadokya’da doğayı bozacak her türlü adım ve yapılaşma süreçlerini yakından takip ettiklerini kaydetti.Uçhisar beldesindeki bir otelin tarihi dokuya zarara verdiği gerekçesiyle açılan dava sürecine de değinen Candan, “Şuanda davalarımız devam ediyor. Yürütmeyi durdurma kararı aldırdığımız davalar var. Kapadokya’nın dokusunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Yapıların inşaatı sürecinde yaşanan sorunları işbirliği içerisinde çözmeye çalıştıklarını savunan Candan, “Ankara’da ve diğer temsilciliklerimizin değerlerini ön plana çıkaracak bütün alanlarda işbirliği ve diyalog içerisinde sorunları anlatmaya çalışıyoruz“ diye konuştu.

Tarım arazilerinin tehlike altında olduğunu ileri süren Candan “Bütün tarım arazileri yapılaşma tehdidi altında“ ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.