Mısır ile Çin askeri iş birliğini artırmak için görüştü

25
Mart
2019
00:10

KAHİRE (AA) - Mısır Savunma Bakanı Muhammed Zeki ile Çin Savunma Bakanı Wei Fenghe, askeri iş birliğini artırmak için görüştü.

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rufai, yaptığı yazılı açıklamada, ülkeyi ziyaret eden Çin Savunma Bakanı Wei ve beraberindeki heyetin, Mısır Savunma Bakanı Zeki ile başkent Kahire'de bir araya geldiğini belirtti.

Rufai, görüşmede ortak önemi haiz meseleler, bölgesel ve uluslararası alandaki sıkıntıların ve bunların Orta Doğu bölgesindeki güvenlik ve istikrara yansımalarının ele alındığını ifade ederek, askeri ve güvenlik alanında da iş birliğinin artırılması konularının görüşüldüğünü kaydetti.

Çin Savunma Bakanı Wei, gelecek aşamada Mısır ile savunma ve güvenlik alanlarında daha fazla iş birliği sağlanmasının beklendiğini belirtti.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.