Moritanya'daki Uluslararası Radikalizmle Mücadele Konferansı sona erdi

22
Mart
2019
02:30

NOVAKŞOT (AA) - Moritanya'nın başkenti Novakşot'ta düzenlenen Uluslararası "Radikalizm ve Nefret Söylemiyle Mücadele" Konferansı sona erdi.

Moritanya İslami İşler Bakanlığı'nın düzenlediği ve Suudi Arabistan, Mısır ve Kuzey ve Batı Afrika'dan heyetlerin katıldığı konferansın sonuç bildirgesinde, "İslam ümmetinin birlik olması ve her türlü radikalizmle mücadelede kapsamlı bir strateji geliştirilmesi" yönünde tavsiye niteliğinde karar alındı.

Moritanya İslami İşler Bakanı Ahmed Vild Ehl Davud, konferansın kapanışında yaptığı konuşmada, 2 gün devam eden konferansta nefret söylemi ve radikalizmi değerlendirdiklerini, bu olguyla mücadele için kapsamlı bir yaklaşım ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi.

Davud, konferansa katılanların, aldığı tavsiye niteliğindeki kararların radikalizmle mücadeleye büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.