Şehir ve Bölge Planlama Bölüm öğrencileri Beyşehir’de buluştu

12
Temmuz
2018
11:00

KONYA (AA) - Konya'da düzenlenen "Atölye, Kırsal Alanların Geleceği" çalıştayına 13 farklı ilden katılan Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri Beyşehir ilçesini ziyaret etti.

Konya Selçuk Üniversitesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında çalıştay düzenlendi. 4 gün süren çalıştay kapsamında Konya'ya gelen öğrenciler Beyşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen saha çalışmasına katıldı.

Akademisyenler ve öğrenciler, gezdikleri yerleşimlerdeki sokaklar ile taş evlerin mimari yapılarını inceledi, mahalle sakinleriyle de bölümleriyle ilgili konularda çeşitli söyleşiler gerçekleştirdi.

Konya Şehir Plancılar Odası Başkanı Münir Günay, Beyşehir'deki organizasyona katkı ve desteklerinden dolayı Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun'a teşekkür etti.


Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.