Suriye Dernekler Platformu üyelerinden “Madaya“ eylemi

09
Ocak
2016
18:29

İSTANBUL (AA) - Suriye Dernekler Platformu üyeleri, Suriye’nin Madaya şehrinde yaşanan insani duruma dikkati çekmek için Beyoğlu’nda eylem düzenledi.

Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen gruptakiler, “Suriye’de çocuklarımız açlıktan ölüyor, ey dünya“ yazılı pankart açtı.

Ellerinde Suriye bayrakları bulunan gruptakilerden bazıları, Türkçe, Arapça ve İngilizce “Esed ve Hizbullah Madaya’yı öldürüyor“, “Madaya açlıktan ölüyor“ ve “Müslüman kardeşlerinizi unutmayın“ yazılı dövizler taşıdı.

Suriye Dernekler Platformu Başkanı Mehti Davut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Madaya’da Esed rejiminin insanları açlıktan ölmeye sevk ettiğini belirterek, “Biz burada Madaya’da ve Suriye genelinde yaşayan insanların sesi olmaya çalışıyoruz. O insanların neler yaşadığını medyaya, insanlık için çalışan kuruluşlara, STK’lara ulaştırmaya çalışıyoruz. Şu an Madaya’da 1 kilogram şeker 100 dolar, pirinç 110 dolar. Madaya’da insanlar 6 aydır çok zor durumda yaşamaya çalışıyor. Amacımız, uygulanan ambargonun kaldırılması. BM şu an Esed yönetimindekilere gıda yardımı yapıyor. Biz uluslararası kuruluşlara sesimizi duyurarak, Madaya’ya gıda yardımı yapılmasını hedefliyoruz“ şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.