TCDD’den yüksek gerilim uyarısı

21
Ağustos
2018
17:50

Kayseri“deki Boğazköprü-Keykubat ve Kayseri-Gömeç istasyonları arasındaki demiryolu hattı için yüksek gerilim uyarısında bulunuldu TCDD Genel Müdürlüğü: ’Hat kesimine verilecek yüksek gerilim nedeniyle elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere dokunmak, tırmanmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir’
ANKARA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, Kayseri'deki Boğazköprü-Keykubat ve Kayseri-Gömeç istasyonları arasındaki demiryolu hattı için yüksek gerilim uyarısı yapıldı.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kayaş-Çetinkaya demiryolu hattının elektrifikasyon tesisleri kurulumu çalışmaları kapsamında, 18 Aralık saat 09.00'dan itibaren Kayseri il sınırları içindeki Boğazköprü-Keykubat ve Kayseri-Gömeç istasyonları arasındaki demiryolu hattına 27 bin 500 volt yüksek gerilim verileceği belirtildi.

Açıklamada, "Hat kesimine verilecek yüksek gerilim nedeniyle elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmek, direklere dokunmak, tırmanmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir." ifadesi kullanıldı.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.