Telefondaki “Maklube ve Gülen“ fotoğrafı delil oldu

14
Eylül
2017
12:40

FETÖ/PDY“ye yönelik soruşturma kapsamında örgüt üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan eski katip, 6 yıl 3 hapis cezasına çaptırıldı Telefonundaki silinen materyaller bölümünde ’maklube’ yemeği ve FETÖ elebaşı Gülen“in fotoğrafı bulunan sanığın ByLock raporunda, 42 arama yaptığı ve rehberinde bu uygulamayı kullanan 14 kişi bulunduğu belirlendi
GAZİANTEP (AA) - Gaziantep’te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik “silahlı terör örgütüne üye olmak“ suçundan yargılanan eski katip, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldı.

7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, daha önce Gaziantep Adliyesinde terör bürosunda çalışan eski katip tutuklu Osman Gögebakan ile avukatı katıldı.

Mahkeme Başkanı Ercan Kumhak, başsavcılıktan gelen ByLock raporunda sanığın söz konusu uygulama aracılığıyla 42 arama yaptığını ve rehberinde 14 ismin kayıtlı olduğunu belirtti.

Sanık Gögebakan, ByLock kullanmadığını iddia etti.

Başkan Kumhak, sanığa kod isminin tanıkların ifadesinde de anlatıldığı gibi “Bülent“ olduğunu belirterek, telefon numarasını söylediği sanığa, “Bunlar sana bir şey hatırlattı mı?“ diye sordu.

Sanık Gögebakan, ByLock’u kullanmadığını bir kez daha iddia etti.

Bunun üzerine mahkeme heyeti, telefonunda yapılan incelemede silinen veriler bölümünde “maklube“ yemeği ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in fotoğraflarının yer aldığı belirlenen sanığı, “silahlı terör örgütü üyesi olmak“ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırdı.