TİKA'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi bin 150 aileye yardım

27
Mayıs
2019
09:40

KABİL (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Afganistan'ın kuzey bölgesinde doğal afetler ve terör mağduru ihtiyaç sahibi bin 150 aileye ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımı yapıldı.

TİKA Mezar-ı Şerif Ofisinden yapılan açıklamada, ramazan nedeniyle Sar-i Pul, Cüzcan, Kunduz, Belh, Semengan, Badahşan ve Tahar vilayetlerinde doğal afetler, terör eylemleri ve ekonomik koşullar nedeniyle yaşamlarını zor koşullar altında sürdürmeye çalışan ihtiyaç sahibi bin 150 aileye gıda yardımı yapıldığı bildirildi.

Ramazan gıda paketleri içerisinde un, pirinç, sıvı yağ, çay, toz şeker, salça, barbunya ve tuz bulunduğu ifade edilen açıklamada, yardım paketlerinin ihtiyaç sahiplerine teslim edildiği vurgulandı.

Açıklamada, TİKA'nın hiçbir ayrım yapmadan her kesimin yardımına koştuğu ve bundan sonra da yardım faaliyetlerinin devam edeceği kaydedildi.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.