"Tunus 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri başladı

22
Mart
2019
03:00

TUNUS (AA) - Tunus'ta, "Tunus 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri, müzikal dinletiyle başladı.

Başkentteki Tunus Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Tunus Orkestra ve Opera'sı müzikal bir sunum gerçekleştirdi. Bir saat süren müzikal etkinlikte Tunus'a ait geleneksel sufi müzik orkestra aracılığıyla icra edildi.

Etkinlik kapsamında konuşan Kültür Bakanı Muhammed Zeynelabidin, Tunus'un, 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti olma şerefine nail olduğunu ve bu bağlamda, Arap-İslam kültürünü en iyi şekilde tanımak için çalışacağını söyledi.

İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO) Genel Müdürü Abdulaziz bin Osman et-Tuveyciri ise Tunus'un, bir tarih kenti olması hasebiyle kültür başkenti seçildiğine işaret etti.

Tunus, Kasım 2017'de Sudan'ın başkenti Hartum'da 10. İslam Ülkeleri Kültür Bakanları Konferansında, 2019 İslam Dünyası Kültür Başkenti seçilmişti.Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.