Türk sanatlarında yeni yetenekler keşfedilecek

25
Mayıs
2019
13:00

Kültür ve Turizm Bakanlığınca ​Türk sanatlarını desteklemek, bu alanda eser verecek yeni yetenekleri keşfetmek ve bu sanatçıları gelenekten yararlanıp özgün eserler üretmeye teşvik etmek için "Devlet Türk Sanatları Yarışması" düzenlenecek Yarışma için başvurular 23 Eylül-11 Ekim tarihleri arasında internet üzerinden yapılabilecek
ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanlığınca ​Türk sanatlarını desteklemek, bu alanda eser verecek yeni yetenekleri keşfetmek ve bu sanatçıları gelenekten yararlanıp özgün eserler üretmeye teşvik etmek için "Devlet Türk Sanatları Yarışması" düzenlenecek. Yarışmaya başvurular 23 Eylül'de başlayacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bu yıl 20'ncisi düzenlenecek "Devlet Türk Sanatları Yarışması", Milli Mücadele'nin 100'üncü yılına ithaf edilecek.

"Hüsn-i Hat", "Tezhib" ve "Miniyatür" dallarında düzenlenecek yarışmada 3'er eser sahibine 20 bin lira ve başarı belgesi, 3'er kişiye 5 bin lira ve mansiyon belgesi ile sergileme ödülüne layık görülenlere bin lira ve katılım belgesi verilecek.

Yarışmaya başvurular 23 Eylül -11 Ekim arasında, "https://plastiksanat.kultur.gov.tr" internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine yönlendirilerek yapılabilecek. Yarışmaya ilişkin bilgi ve şartnameye de buradan ulaşılabilecek.Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.