“Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması“

25
Eylül
2018
08:15

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir’de, Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile SEVA Ahlak Kültür ve Çevre Derneği tarafından organize edilen "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"na yoğun ilgi olduğu belirtildi.

Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada,"Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz" temasıyla bir çok kategoride düzenlenen "Ufka Yolculuk Kültür Yarışması"nın bu yılki konusunun "Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü" olduğu ifade edildi.

Açıklamada, yarışmaya başvuruların başladığı vurgulandı.

Kırşehir'de yarışmaya yoğun ilgi olduğu dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ufka yolculuk takipçileri tarafından, son yıllarda dinimizin temel ve sahih kaynaklarına içeriden ve dışarıdan, bilerek veya bilmeyerek gerçekleştirilen gerek algı operasyonlar gerek itibarsızlaştırma çalışmaları göz önünde bulundurulduğunda bu girişimleri ters yüz edecek bir dip dalga girişimi için belirlenen konunun ne kadar yerinde olduğu yorumları yapılıyor. Genel yıl yarışmaya Kırşehir’den de 2 bin 300 kişi müracaat etmişti. Bu yıl da yoğun bir ilgi gösteriliyor."
Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.