Sağlık Bakanlığı:

07
Mayıs
2018
01:00

’(Bebeğe ilik bulunduğu, paranın bulunamadığı iddiası) Hastamıza ilik naklinin yapılabileceği bir donör bulunmuş olup, halen gerekli testler yapılmaktadır. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda nakil Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilecektir’
ANKARA (AA) - Sağlık Bakanlığından, 1,5 yaşındaki bebeğe ilik bulunduğu ama para bulunamadığı iddiasına ilişkin, “Hastamıza ilik naklinin yapılabileceği bir donör bulunmuş olup, halen gerekli testler yapılmaktadır. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda nakil Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilecektir.“ ifadesi kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında “1.5 yaşındaki bebeğe ilik bulundu ancak para bulunamıyor“ başlıklı haberinin yayınlandığı belirtildi.

Çorum Sungurlu Devlet Hastanesi’ne intikal ettirilen hastanın gerekli müdahale uygulanarak helikopter ambulans ile Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yapılan tetkik ve teşhislere göre hastanın ilik nakli olması gerekmektedir. Önemli olan husus para değil, ilik naklinin gerçekleştirilebileceği uygun donörün bulunmasıdır. Hastamıza ilik naklinin yapılabileceği bir donör bulunmuş olup, halen gerekli testler yapılmaktadır. Test sonuçlarının olumlu çıkması durumunda nakil Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilecektir.

Bu arada yapılan inceleme kapsamında hastanın babası Serkan Şimşek ile de görüşülmüştür. Oğlunun, nakil için uygunluk beklediğini, 2 haftaya kadar durumunun netleşeceğini belirtmiş, devletin imkanlarıyla sağlık hizmetini ücretsiz olarak aldıklarını ifade etmiştir.“Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.