Üsküdar’da “Meşk-ü Muhabbet“

10
Ocak
2016
00:50

İSTANBUL (AA) - Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen “Meşk-ü Muhabbet“ etkinliğinde Türk tasavvuf müziği sanatçısı Mehmet Kemiksiz konser verdi.

Altunizade Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, Sinop’un Saraydüzü Kaymakamı Yusuf Özbey’in aruz vezniyle yazdığı iki gazel de seslendirildi.

Şevkefza makamında klasik şarkı ve hicaz makamında ilahi olarak bestelenen gazeller dinleyiciler tarafından ilgi gördü.

Özbey, etkinliğin ardından yaptığı açıklamada, sanatçı Kemiksiz’in şiirlerini bestelemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yusuf Özbey, “Böyle bir zamanda Üsküdar Belediyesinin düzenlediği muhteşem organizasyon bizleri sevindirdi. Kemiksiz’e bir kez daha ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Divan edebiyatına gerekli önemin verilmediği bu günlerde ayrıca halkımızın da etkinliğe katılımının yüksek olması bizleri umutlandırdı“ dedi.

Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.