Yemen’de taraflar arasındaki müzakereler ertelendi

09
Ocak
2016
18:34

Ülkedeki krizin çözümü için taraflar arasında 14 Ocak“ta yapılması kararlaştırılan müzakereler ileri bir tarihe ertelendi
SANA (AA) - Yemen’deki krizin çözümü için taraflar arasında Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da 14 Ocak’ta yapılması kararlaştırılan müzakerelerin ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Hükümet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yemen’deki krizin çözümü için taraflar arasında 14 Ocak’ta Addis Ababa’da yapılması kararlaştırılan müzakereler ileri bir tarihe ertelendi. Toplantının yapılacağı tarih hakkında ise kesin bilgi verilmedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Veled eş-Şeyh Ahmed, dün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da, Yemen’deki siyasi oluşumların temsilcileriyle ülkedeki siyasi durum, BM’nin düzenlemeleri ve taraflar arasında yapılacak yeni müzakere turu hakkında görüşmüştü.

BM öncülüğünde, 15 Aralık’ta İsviçre’de başlayan müzakerelerin ardından Yemenli taraflar arasındaki müzakerelerde anlaşmaya varılamadığı ancak taraflar arasında yeni müzakerelerin 14 Ocak’ta Etiyopya’da yapılacağı açıklanmıştı.
Anadolu Ajansı tarafından geçilen 'Anadolu Ajansı Haberler' bölümünde yer alan haberler, Belge.com.tr editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.