Türkiye’nin Haber Sitesi
Uygulamalarımız
Reklam
Davutoğlu'ndan acil toplantı talimatı
SON HABER

Davutoğlu'ndan acil toplantı talimatı

DHKP-C'nin İstanbul sorumlusu yakalandı
YENİ HABER

DHKP-C'nin İstanbul sorumlusu yakalandı

Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı
SON HABER

Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı

İşte dünyanın en değerli kulüpleri
YENİ HABER

İşte dünyanın en değerli kulüpleri

Güldüren Seçim afişleri
Güldüren Seçim afişleri

30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, belediye başkan adayları ve muhtar adaylarının afiş rekabeti sürüyor...

Sosyal medyada da adayların en ilginç seçim afişleri paylaşılıyor. 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Patlama sonrasi Kılıçdaroğlu'ndan flaş karar
Ankara'da en az 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili CHP'den açıklama geldi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar:
"(Terör olaylarına ilişkin) Korku siyaseti üreterek oradaki vatandaştan daha fazla oy alabiliyorlar. Artık halk onların yanında değil"
"Yeni bir intifada yaşanıyor"
Filistin Ulusal İnisiyatif Partisi lideri Barguti: "Bugünlerde yaşananlar, sadece gençlerin katıldığı yeni bir intifadadan başka bir şey değil" "Filistinlilerin mevcut öfkesi gayet doğaldır çünkü İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimciler tarafından sürekli aşağılanıyorlar" "İnsanlar Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e yönelik aşağılamaları ve İsrail'in Yahudi yerleşimci politikasını kabul etmeyi reddediyor" " (İkinci İntifada'dan) 2005 yılından bu yana sözler verildi ama hiç bir şey değişmedi. Mahmud Abbas bu tarihler arasında İsrail'le sonuçsuz görüşmeler yaptı. Şimdi insanlar bildikleri şeye geri dönüyorlar: İşgal'e ve Apartheid'e karşı mücadele. Halk tekrar sahaya döndü" "Farklı ideolojik arka planlara sahip genç kızlar ve erkeklerden oluşan tüm gençlik sahada. Hepsi direniş ruhuna sahip ve sanırım Netanyahu'nun anlaması gereken 'işgal ekenin öfke biçeceği' gerçeğidir"
Afrika'nın "arabulucu ülkesi" Senegal
Uluslararası camianın, Batı Afrika'nın en huzurlu ve demokratik ülkelerinin başında gösterdiği Senegal, komşularındaki siyasi çalkantılar ve iç karışıklıklarda da çözüm için devreye giriyor Senegalli siyaset bilimci Abdou Khadre Lo: "Dünya, Senegal'i Afrika ülkeleri için model olarak görüyor. Bu nedenle hem bölgede hem de dünyada sesi duyuluyor ve sözü dinleniyor"
Başbakan Davutoğlu: (9)
"Bin liranın altında neredeyse emekli maaşı kalmadı" "Tehdidi, hakareti ve şiddeti öne çıkaran herhangi bir eylem, basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez" "(Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Nobel Kimya Ödülü'nü kazanması) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliğine gösterdiği saygı ve gurur duyması dolayısıyla bizim ayrıca ona bir vatandaşlık ödülü, Nobel ödülünden daha kıymetli olan vatandaşlık onur ödülünü vermemiz lazım"
Başbakan Davutoğlu: (8)
"Kadınlara yapılabilecek en büyük kötülük, annelik ile meslek arasında onları tercih yapmak zorunda bırakmaktır. Bu çok gayriinsani. İnsani olan kadınların hem aşkla bağlı oldukları mesleği icra etmeleri hem de annelik görevini yapabilmeleridir" "(Asgari ücret) Bin 300 lira bu anlamda kaldırılamayacak bir yük değil, rekabetimizi azaltan bir yük değil, bunların hepsinin hesaplamasını yaptık" "Asgari ücret bir standart belirlemedir ve bu standardı çok aşağıda belirlerseniz asgari ücret ile geçinenler zorluk yaşarlar. Çok yukarıda afaki olarak belirlerseniz işlerini kaybederler"
Başbakan Davutoğlu: (5)
"Rusya-Türkiye ilişkileri, Suriye krizinin çözümüne büyük katkıda bulunabilir. Biz böyle bir katkıya hazırız, konuşuruz. Ama Suriye krizinin Türkiye-Rusya krizine hatta daha ileri bir aşamada NATO-Rusya krizine dönüşmesi kimsenin menfaatine değil. Bundan da uzak durmak lazım" "Bu tansiyonu düşürecek adımlar atmak lazım. Bu tansiyonu düşürecek adım da belli. Türk hava sahası ihlal edilmeyecek, Suriye'de DAEŞ dışında kalan ve halkın özellikle Suriye'de kalması konusunda bir güvenlik güvencesi teşkil eden ılımlı muhalefet zayıflatılmayacak" "Türkiye, dostluğu kıymetli bir ülkedir, eminim Rusya da bu dostluğun farkındadır, bunun kıymetinin farkındadır"
Başbakan Davutoğlu: (4)
"Gurur duyduğum ve bütün güvenlik birimlerimize teşekkür ettiğim bir husus var ki, bakın 2,5 ayı geçen bir süre var 3 aya yaklaşıyor, güvenlik birimlerimizin operasyonları dolayısıyla ortaya çıkan bir sivil kayıp yok. PKK'nın yerleştirdiği mayınlar dolayısıyla onlarca sivil kaybımız var. Güvenlik birimlerimiz bu konuda net talimatlıdır" "Şimdi MHP'nin vatanperver seçmenlerinin Bahçeli'ye sormasını istiyorum; 'Niye terörle mücadele sürerken hükümete katılmadınız.' Koalisyonu kastetmiyorum, o ayrı bir şey. Seçimle ilgili hükümete niye katılmadınız? Niye terörle mücadeleye destek vermediniz?" "Zannettiler ki 'Türkiye boşlukta, yönetim boşluğu var. 7 Haziran sonrası karar alma meşruiyetine ya da iradesine sahip olmayan geçici bir hükümet var.' O zaman da söyledim, şimdi de söylüyorum; bir saniye dahi bu makamda olacaksam ve bir nefes alacak kadar vaktim olsa görevim neyse onu yaparım"
"Babamın partisinin şimdiki yöneticileri, kepenkleri kapattı"
Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, "Türk siyaseti, 7 Haziran'a giderken öyle bir durumdaydı ki, görevi devralmaya hazır halde olması gereken iki siyasi parti de görevi devralabilecek durumda değildi. Onun için bir başka formüle gidildi. Aslında hiç hak etmediği halde terör örgütünün siyasi kanadı, siyasi bir partiymiş gibi sunuldu ve bunun Meclis'e sokulması sayesinde Türkiye'de dört partili dönemin kapısı, yolu açıldı. Bu, hepimizin gözünün önünde oldu" dedi.
Davutoğlu'ndan PKK'nın eylemsizlik kurnazlığına cevap
Başbakan Davutoğlu A Haber ATV ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. PKK'nın sözde eylemsizlik kararının sorulması üzerine, 'Son silah bırakılana kadar operasyonlar devam edecek,' dedi.
Başbakan Davutoğlu: (3)
"Eğer 2013 Mayıs'ında verilen söz tutulur, bütün teröristler, silahlı unsurlar, Türkiye'yi terk ederse, bütün silahlar bu anlamda bırakılırsa ondan sonra Türkiye'nin meseleleri hep beraber Parlamento'da konuşulur, kendi aramızda konuşulur, her türlü görüşme yapılır" "Şimdi '1 Kasım'a kadar oyalayalım, kayıplarımızı toparlayalım, 1 Kasım'dan sonra tekrar terörü başlatırız' diye hesap içindeler. Biz, onların tabiri caizse ciğerini biliyoruz ve her türlü istihbaratla takip ediyoruz" "Dedikleri tek şey şu: Seçime kadar öldürmeye ara verilim. Ondan sonra aynen devam edelim.' Bütün mesele, operasyonlar dursun. 'Seçime kadar öldürmeyeceğiz.' Bu, barış mıdır?" "Barış masası hep ortada. Bir ülkede barışı sağlayacak olan o ülke vatandaşlarının iradesidir, yani demokrasidir. Demokrasinin tecelli ettiği yer neresidir? Parlamentodur. Parlamento'da gelip ne düşünceleri varsa söylesinler"
Başbakan Davutoğlu'dan şike davası açıklaması
Başbakan Davutoğlu ATV-aHaber ortak canlı yayınında şike davası hakkında konuştu.
Milletvekili adayı büfeden seçim konuşması yaptı
Bursa bağımsız milletvekili adayı Ali Osman Demirtaş, bir çay bahçesindeki büfenin penceresinden seçim konuşması yaptı. Demirtaş'ın yaptığı seçim konuşmasına vatandaşlar ilgi göstermedi.
İşte AK Parti'nin yurtdışı seçim beyannamesi
AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Yeneroğlu, partisinin yurt dışında yaşayanlar için hazırladığı seçim beyannamesini açıkladı.
- Başbakan Davutoğlu: (1)
"Bürokrasiyle işbirliği içinde olan çevrelerin siyasi otoriteyi sınırlama çabaları hep oldu. Ancak AK Parti'nin belki de en önemli, en büyük devrimi 12 yıl içinde hesabı kim veriyorsa yetkiyi onun kullanması gerektiği fikrini zorlu süreçlerden sonra yerleştirmiş olmasıdır" "Geçmişte olduğu gibi nasıl bir cumhurbaşkanı seçilmesi gerektiği, nasıl bir eğitim politikası olması gerektiği, nasıl bir anayasa olması gerektiğiyle ilgili konularda açıklama yapmak yerine silahlı kuvvetlerimiz şu anda terörle mücadelenin nasıl olması gerektiği, sınırlarımızda nelerin olup bittiğiyle ilgili açıklama yapıyor ve bu anlamda medya üzerinde 28 Şubat'takine benzer bir ilişki biçimi yok"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.90 / Satış : 2.91
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 3.29 / Satış : 3.30
Altın (GRM)
Alış : 107.1 / Satış : 108.3
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
AZ BULUTLU
AZ BULUTLU
Sıcaklık:
Nem:%74
Rüzgar:1 km/sa
Basınç:1018 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:23

Güneş

06:45

Öğle

12:45

İkindi

15:56

Akşam

18:31

Yatsı

19:46

Lig Sonuçları
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...