Türkiye’nin Haber Sitesi
Yargıtay Başsavcılığı seçiminde sonuç belli oldu
YENİ HABER

Yargıtay Başsavcılığı seçiminde sonuç belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 kanuna onay
YENİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 kanuna onay

Kötü haber! En çok kaybeden Türkiye oldu
YENİ HABER

Kötü haber! En çok kaybeden Türkiye oldu

Şok iddia! İngiliz devi de mi gidiyor?
YENİ HABER

Şok iddia! İngiliz devi de mi gidiyor?

Ahmet Keleş‘ten Fethullah Gülen açıklaması
Ahmet Keleş‘ten Fethullah Gülen açıklaması

Fethullah Gülen Cemaatinin bir dönem en etkin isimlerinden olan Prof. Dr.Ahmet Keleş'ten konuk olduğu televizyon programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Keleş, Gülen'e 81 ilden özel olarak götürülen toprakların bir rant aracı olduğunu ileri sürdü. Keleş, Türkiye'ye ihanet etmek suçladığı Gülen'in Türkiye'ye dönecek yüzü olmadığını da kaydetti.

Pensilvanya'da yaşayan Fetullah Gülen Hareketi'ne 25 yıl hizmet eden Prof. Dr. Ahmet Keleş yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
a Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sorularını yanıtlayan Keleş, Türkiye'den Amerika'ya Pensilvanya'ya 81 ilden giden topraklar hakkında çarpıcı detaylar verdi. Fetullah Gülen'e Türkiye'nin heryerinden toprak gittiğini anlatan Keleş "Gülen'e toprak götürmek için o ilin en fazla himmet bağış yapanın hakkı vardı" diye konuştu.
 
 
BU ÜLKEYE GELEMEYECEK
 
Keleş, Fetullah Gülen'in bu ülkeye gelemeyeceğini de kaydetti. Keleş "Çünkü buna yüzü olmayacak. İstanbul'a indiğinde uçaktan bu milletin gözlerine içine bakabileceğini düşünmüyorum" ifadesini kullandı.
 
O GÜNLERDE NEREDEYDİNİZ?
 
Kendisinin Cemaat yapılanmasında "5. katta" hizmet ettiğini ve bu dönemleri gözyaşları içinde anlatan Keleş, "Şimdi Hizmet'in kaymağını yiyen grup, o günlerde neredeydiniz" dedi. Yeni Şafak
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
GÜNCEL HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te
Erdoğan, Kuveyt'in önde gelen iş adamlarıyla kahvaltıda buluştu
Diyarbakır'da tiyatro festivali başladı
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nce Diyarbakır'da düzenlenen "12. Orhan Asena Yerli Oyunlar Tiyatro Festivali"nde, 17 oyun sahnelenecek Vali Aksoy: "Çözüm süreciyle sanat ve kültürel gelişmişlik parametrelerimizin tekrar eski günlerine özlem duyarcasına, hız kazandığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz"
Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneğinde inceleme
Polis ekipleri, dernek binasındaki bazı belge ve bilgisayarları inceliyor
Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ayrım: "Türkiye'de günde yaklaşık 524 iş kazası olmakta, 4 kişi iş kazası sonucu hayatını kaybetmekte ve 5 kişi iş kazası sonucu iş göremez hale gelmektedir" Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Ofisi Direktörü Özcan: "Türkiye'de başta Soma ve Ermenek olmak üzere üst üste yaşanan acı hadiselerin yarattığı toplumsal hassasiyetlerin, bir toplumsal uzlaşıyla beraber, iş sağlığı ve güvenliği bağlamında bir zihin değişikliğine dönüşmesini diliyoruz"
Yargıtay Başsavcılığı seçiminde sonuç belli oldu
Yargıtay üyesi Mehmet Akarca'nın birinci sırada çıktığı Yargıtay Başsavcılığı seçim sonucu belli oldu.
Yunanistan Başbakanı Çipras:
"Müzakerelerde hükümetin kırmızı çizgilerini aşan bir durum olursa halk oylamasına gideceğiz" "Eurogroup Başkanı Dijsselbloem ve ECB Başkanı Draghi tarafından yanıltıldık" "Krizden çıkmak için kamu varlıklarının değerlendirilmesi gerekirse bunu yapacağız" "Göçmen konusunda Avrupa devekuşu rolü oynamaktan vazgeçmeli ve Türkiye ile anlaşma sağlanmalı"
İstiklal Mahkemesi zabıtlarındaki "hilafet" mektubu
Hintli Müslümanların liderlerinden Ağa Han ve Emir Ali'nin, dönemin Başbakanı İnönü'ye "hilafetin kaldırılmaması" için yazdığı mektubun orijinali, İstiklal Mahkemesi zabıtlarında da yer alıyor Ağa Han'ın mektubundan: "Halifeliğin prestijinin herhangi bir şekilde azalması veya Türkiye'nin siyasi kurumundan bir dini faktör olarak tasfiye edilmesi İslamın dağılması anlamına gelecektir" "Halifeliğin dünyada bir manevi güç olarak fiili şekilde ortadan kaldırılması konusuna, eminiz ki ne Büyük Millet Meclis ne de ekselansları Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Paşa ılımlı ve mutedil bir şekilde bakabilir" "Halifeliğin geçici olarak gücünü kaybettiği zamanlarda bile büyük krallar ve liderler, Halifeliği güçlerini ve yönetimlerini tasdik etmek için kullandıklarını hatırlatma ihtiyacı duymuyoruz''
Çelik, AA Editör Masası'na konuk oldu
-Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: (1) "(Paralel yapıyla mücadele kapsamında açılan davanın tutuklularının tahliyesi kararı) Türkiye’nin içinde bunun herhangi bir şekilde olumlu karşılık bulmayacağını biliyorlar ama bunu neden yapıyorlar, dış dünyada 'böyle bir mahkeme kararı çıktı ama hükümetin girişimiyle engellendi' havası yaratıyorlar. Burada da bir ihanet var. 17-25 Aralık püskürtüldükten sonra tüm enerjilerini Türkiye’nin dış dünyadaki imajını ve kredisini bozmaya yönelik harcıyorlar" "(KPSS soruşturması) Bu büyük vicdansızlık ama zaten bu böyledir. Siz Türkiye'de bu şekilde bir örgütlenme içinde olursanız, başkalarının haklarını gasbederek, en sonunda seçilmiş hükümeti devirmeye kadar gidecek bir çaba içinde olursanız, zaten buraya kadar gelmenizin bir parçasıdır. Bunlar çok vahşice işlere, çok yanlış işlere imza attılar ama en can acıtanlardan birisi budur. Normal, sıradan vatandaşın kendi emeğiyle elde etmek istediği bir sonucu çalıyor, insanların geleceğini çalıyor. Geriye dönük olarak bunu telafi edecek mekanizma yok"
Maganda kurşunundan yaralanan çocuk öldü
Gaziantep'te, evlerinin önünde oynarken bir magandanın silahından çıkan kurşunla yaralanan 8 yaşındaki Yağmur Yıldız, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi
Şiddet mağduru otizmli çocuktan bir "şampiyon" doğdu
Sakarya'da bir özel eğitim merkezinde öğretmeninden şiddet gördükten sonra anneleriyle İzmir'e taşınan otizmli iki kardeşten Ata Sinan Koçbeker, atletizmde Ege Bölgesi birinciliği ve Türkiye ikinciliği elde etti Anne Öğmegül: "Çocuklarım, Sakarya'dayken okula yaklaşınca krizler geçiriyordu. Bir sorun olduğunu hissetmiş ve İzmir'e taşınmıştım. Sonra da şiddet görüntüleri internette paylaşılmış. Burada ikisi de güle oynaya okula gidiyor, o yüzden daha başarılılar"
Hukukçulardan HSYK kararına destek
-Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Özkan: "Bu mahkemelerin hakimleri (İstanbul 29. ve 32. Asliye Ceza Mahkemeleri) 6545 Sayılı Kanun açık olmasına rağmen verdikleri kararlarla adeta İstanbul'daki Sulh Ceza hakimliklerine son vermek istemişlerdir. Burada aynı zamanda bir yetki aşımı vardır. Yani her iki mahkeme de kendisini Anayasa Mahkemesi yerine koyarak Sulh Ceza Hakimliklerini fiilen ortadan kaldırmak istemişlerdir. -Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Varol: "3. Daire soruşturma izni verirse, müfettişlerin raporlarındaki iddialar gözönünde bulundurulduğunda hakimler örgüt suçundan yargılanır "
Paralel Yapı operasyonlarının "kaçakları"
-Paralel Yapıyla mücadele kapsamında farklı illerde farklı operasyonlar yürütülürken, hakkında yakalama kararı alınan aralarında Emre Uslu'nun da yer aldığı bazı kişiler yurt dışında bulunuyor
Bosna Hersek'teki karakol saldırısı
Olayla ilişkisi olduğu şüphesiyle bir kişi gözaltına alınırken, saldırı nedeniyle Bosna Hersek Bakanlar Kurulu da olağanüstü toplandı Bosna Hersek Savcılığı'nın talimatıyla olayın araştırılması için savcı ve uzmanlardan oluşan özel bir ekip kuruldu
Shell Eco-marathon'a katılacak araçlardan "İstanbul" tanıtıldı
Shell Türkiye Ülke Başkanı Erdem: "Shell Eco-marathon Avrupa’da bu yıl, 17 farklı üniversite ve liseden toplam 20 takım Türkiye’yi temsil edecek "Shell Eco-marathona Fransa’dan sonra en fazla takımla katılacak ülke olmanın gururunu yaşıyoruz" Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksek: "Türkiye'nin enerji kaynakları sınırlı. Bu kaynakları daha iyi, daha uygun nasıl kullanabiliriz, buna bakmamız lazım"
"KPSS'de haksız kazanç sağlayanların konumları ellerinden alınmalı"
Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine, sıfır noktasından bırakılmalarıdır"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.66 / Satış : 2.67
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.91 / Satış : 2.92
Altın (GRM)
Alış : 102.2 / Satış : 103.5
Belge Reklam
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
AZ BULUTLU
21°
AZ BULUTLU
Nem:%45
Rüzgar:10 km/sa
Basınç:1014,6 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:19

Güneş

05:52

Öğle

12:55

İkindi

16:38

Akşam

19:46

Yatsı

21:10

Kontv Milletin Kanalı
Lig Sonuçları
Belge Reklam
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || [email protected]
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...