Konya’dan Kudüs tepkisi: Müslümanları ayağa kalkmaya davet ediyoruz

3 dinin kutsal kabul ettiği Kudüs’te İsrail egemenliğini artırmaya yönelik ABD’den atılan adım çok tartışılacak... Konuya ilişkin Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil de bir açıklama yayımladı. Görgülügil “Duyarlı bütün Müslümanları İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın merkezi olan Kudüs için ayağa kalkmaya davet ediyoruz“ ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 06 Aralık 2017, Çarşamba - 18:33
Haberler » GÜNDEM
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil Kudüs’ün İsrail başkenti olarak tanınmasını öngören adıma ilişkin açıklama yayınladı.

Görgülügil açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

"Var olduğu günden bu yana; İslam Ülkelerine terör ihraç eden Siyonist İsrail, küstahlığına devam ediyor’. Özellikle Cuma günleri Filistin halkını tahrik ederek oldu bittilerle yeni senaryolar ortaya koyan Siyonistler maalesef Arap ülkelerinin bir kısmının açık olarak diğer kısmının da sessiz kalarak destek verdiği İsrail zulmünün sonu gelmez zulümlerinden biri ile daha karşı karşıyayız. Her zaman olduğu gibi yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve gönüllü Kuruluşlar tepki vermekte olup biz Konya STK Platformu olarak’ta İsrail’in Amerika destekli yeni senaryosu olan KUDÜS’ün Başkent ilan edilmesi için hazırlıklar yapmasını en sert şekilde protesto ediyor ve kabul edilemez buluyoruz. Duyarlı bütün Müslümanları İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın merkezi olan Kudüs için ayağa kalkmaya davet ediyoruz. İsrail’in varlığına alışmak İsrail ile normalleşmeyi kabul etmek, İsrail’in zulmünü görmezden gelmek her Müslüman için bir utanç vesilesidir. Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak; başta Devletimiz olmak üzere diğer İslam Coğrafyası ve Türk Cumhuriyetleri; ’İsrail ile tüm diplomatik ve ticari ilişkileri gözden geçirilmelidir. Mescid-i Aksa’nın tasarruf hakkının Müslümanlarda olduğunu göstermeliyiz ve bütün dünyayı ayağa kaldırmalıyız. Kudüs’ün İsrail başkenti olarak tanınmasını kabul edemeyiz"


Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:11
Yatsı 20:27
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da