AK Parti yöneticileri ve başkanlar ANMEG ailesini ağırladı

AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından yerel seçimler öncesi düzenlenen “Basın Buluşmaları” başladı. Programların ilk konuğu Anadolu Medya Grup (ANMEG) yöneticileri oldu. Parti yöneticilerinin ana gündem maddesi, yaklaşan 31 Mart seçimleriydi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, Perşembe - 17:25
Haberler » SİYASET
AK Parti Konya İl Başkanlığı, basın buluşmaları kapsamında Anadolu Medya Grup (ANMEG) yöneticilerini ağırladı. ANMEG’i temsilen KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ve Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu’nun yer aldığı programa katılanlar arasında AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Ziya Altunyaldız, Abdullah Ağralı ve Gülay Samancı da vardı. Programın açılışını İl Başkanı Hasan Angı yaptı. Angı "Her dönem Konya’nın büyük desteğini alan adaylarımız ve partimiz inşallah Cumhur İttifakı ile daha büyük bir destek alacaktır” dedi.

Daha sonra sözü sırasıyla Cumhur İttifakı AK Parti Merkez İlçe Belediye Başkan Adayları Ahmet Pekyatırmacı, Mustafa Kavuş ve Hasan Kılca aldı.

Selçuklu Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Ahmet Pekyatırmacı "Sahada gördüğümüz teveccühü inşallah 31 Mart akşamı sandıklardan çıkan sonuçlarla da göreceğiz. Konya’da bize her zaman destek veren, bu davaya sahip çıkan vatandaşlarımızın 31 Mart’ta aynı şekilde davamıza sahip çıkacaklarına inancımız tamdır” dedi.

AK Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca ise seçim çalışmaları sırasında gittikleri her yerde AK Parti hükümetinin ve belediyelerinin eserlerini gördüklerini ifade etti. Kılca "Bu hizmetleri veren, taş üstüne taş koyan başkanlarımızdan, milletvekillerimizden, yöneticilerimizden Allah razı olsun” diye konuştu.

AK Parti Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş da seçim çalışmaları sırasında sıkılmadık el, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmamak için çalıştıklarını söyledi. Kavuş "Seçime fazla bir zaman kalmadı. Günde 17-18 saat çalışmalarımız sürüyor. Ancak biz asla yorulmadık. Asıl süreç seçimden sonra başlayacak. Allah nasip ederse, görevi aldığımızda asıl çalışmamız, asıl koşturmamız şu andakinden çok daha fazla olacak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da konuşmasında Benim Şehrim sloganıyla açıkladıkları yeni dönem projelerinin şimdiden hayata geçtiğine dikkat çekti. TOKİ sosyal konutlarının başvurularının alındığını hatırlatan Altay "Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin dönüşümüyle ilgili imzalar atıldı. İnşallah yarın yine Konya için önemli bir imzayı Sağlık Bakanımızın katılımıyla atmayı planlıyoruz. Konevi civarındaki asker hastanesinin kaldırılarak oraya bir kütüphane yapmak ve Konevi’yi ziyarete gelenler için uygun ortam hazırlamak için bir başlangıç daha yapıyoruz. Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz bu şehre hizmet etmek için talibiz. İnşallah Konyalıların takdiri ile 5 yıl boyunca Konyamıza önemli hizmetlerde bulunacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise, 31 Mart Yerel Seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Usta "31 Mart akşamı oylarımızın çok daha yükseldiğini ve güçlendiğini gören bütün şer odakları, bütün illet ittifakları derslerini alarak köşelerine çekilecek ve bu ülkeye ne kadar zarar verebilecekleri noktasında çalışmalarına devam edecekler. Biz ise tam tersine bu ülkeye daha çok nasıl hizmet edebiliriz ve ülkemizi nasıl olduğu seviyeden çok daha iyi bir seviyeye getirebilirizin derdinde olacağız. Çünkü Türkiye mazlumların ümidi olmuş bir ülkedir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Recep Tayyip Erdoğan denildiğinde insanların gözlerinin yaşardığını görür, ‘İyiki Türkiye ve iyi ki Recep Tayyip Erdoğan var, bizim umudumuz Türkiye’ denildiğini duyarsınız. Biz artık böyle bir ülkeyiz. Birilerinin yönettiği değil, tam tersine kendisini ve etrafını yönetebilen ve mazlumlara umut olan bir ülkeyiz. Bunu da liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımıza borçluyuz” dedi.

22 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Büyük Konya Mitingi’ için kente geleceğini de duyuran Usta, mitinge bütün Konyalıları davet etti. Usta "Büyük mitingimiz için 22 Mart Cuma günü bütün Konyalıları Kılıçarslan Meydanına bekliyoruz. Cuma namazı sonrası saat 14:00’da Sayın Cumhurbaşkanımız Konyalılarla buluşacak. Bugüne kadar yaptığımız mitinglerde olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızı yine büyük bir coşkuyla Konya’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

KONTV Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu da konuşmasında Konya’nın artık siyasi bir başkent olduğunu vurguladı. Tatlısu "Artık Konyamız siyasi bir başkent gibi oldu. Neredeyse hergün bir bakan ya da bir genel başkan yardımcımız misafir ediliyor. Bize haber aratmadığınız için biz de size teşekkür ediyoruz” dedi.


Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:08
Güneş 07:29
Öğle 13:09
İkindi 16:10
Akşam 18:39
Yatsı 19:55
Yazarlar
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da