Öğretmenler 15 Temmuz şehitleri için Konya’dan İstanbul’a pedal çevirecek

Vatan ve millet uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutmamak, birlik ve beraberliğimiz için gönül köprüsü inşa etmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek “15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu”na katılacak Konya’daki okullarda görev yapan üç öğretmen, Konya Valiliği önünden uğurlandı.

Giriş Tarihi: 05 Temmuz 2019, Cuma - 11:19
Haberler » GÜNCEL
Konya’dan başlayıp İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde sona erecek dokuz günlük yolculuğa katılacak Selçuklu Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu Öğretmenleri Alper Can, Hakan Arıkan ve Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulu Öğretmeni Selim Ecevit Şen ile sohbet edip güzergâh hakkında bilgi alan Vali Cüneyit Orhan Toprak, onlara teşekkür edip hayırlı yolculuklar diledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada 2016 yılı 15 Temmuz’unda gerçekleşen hain kalkışmanın milletimizin feraseti ile engellendiğini ifade eden Vali Cüneyit Orhan Toprak, Konya’da da 15 Temmuz’un üçüncü yılı münasebetiyle çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Bu etkinliklerden biri olan 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu hakkında da bilgi veren Vali Toprak, proje katılımcılarının güzergâhları üzerinde şehitlik ve şehit aileleri ziyaretinde bulunacaklarını sözlerine ekledi. Bu anlamlı etkinliği gerçekleştirenlere ve projeye emek verenlere teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de 15 Temmuz hain darbe girişimini millet olarak asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Öğretmenler tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu’nun bir hassasiyet ve farkındalık oluşturma adına çok önemli bir etkinlik olduğunu sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, bu turun sağ salim tamamlanması temennisinde bulundu.

Öğretmenler İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne dualarla uğurlandı.

Uğurlama törenine Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vali yardımcıları, kaymakamlar, il müdürleri ve protokol mensupları katıldı.Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:49
İkindi 15:18
Akşam 17:38
Yatsı 19:00
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da