Metin Şahin, SÜ Spor Bilimleri Fakültesine dekan olarak atandı

Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin, Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine dekan olarak atandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, Perşembe - 22:19
Haberler » GÜNCEL
Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin, Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine dekan olarak atandı.

Şahin, "Sportif faaliyetlerimizi bundan sonra bilimsel alanda da Selçuk üniversitesi bünyesinde rektörümüzünde desteğiyle sürdüreceğiz.”dedi.

Şahin’in devir teslim töreninin cuma günü fakültede olacağı öğrenildi.

Metin Şahin kimdir?
Prof. Dr. Metin Şahin’in 1973 yilinda Cimnastikle başlayan spor hayati, 1975 yilinda Taekwondoyla devam etti. 1982 yilindaki Türkiye Şampiyonluğunun ardından, 1983 yilinda milli takıma sporcu olarak girdi ve uzun yıllar milli takım kaptanlığı yaptı. Bir çok kez çeşitli medya organları tarafından yılın sporcusu seçilen Metin Şahin, uzun yıllar dünyanın en başarılı sporcuları arasında yer aldı.

2003 yılı Kasım ayında Taekwondo Federasyon Başkanlığı görevine gelen ŞAHİN, aynı zamanda Dünya Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Avrupa Taekwondo Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı ile Balkan Ülkeleri Taekwondo Birliği Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

1985 ile 1991 yılları arasında bir çok ulusal gazetele tarafından yılın sporcusu ödüllerini kazandı. Sporculuk döneminde 1988 Seul Olimpiyatlarinda kürsüye çıkıp olimpiyat madalyasını boynuna takan Şahin, 1985’de Kore’de yapılan Dünya Şampiyonas’nda Dünya İkinciliğini, 1991 de Yunanistan’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda ise Dünya üçüncülüğünü elde etti. 1985’de Akdeniz Kupası Şampiyonluğunu, 1986 ve 1990’da Avrupa Şampiyonluğunu ve 1988’de Avrupa İkinciliğini elde ederken, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Kıbrıs, Japonya, Almanya, Yugoslavya, Danimarka ve Yunanistan gibi ülkelerde düzenlenen şampiyona ve turnuvalarda birçok birincilik kazandı.

Metin Şahin, halen Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine Prof. Dr. olarak atanmıştır.


Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:56
Güneş 07:19
Öğle 12:39
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:07
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da