Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Konya’daki sellere ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da meydana gelen sellerin, Karapınar’da oluşan obrukların nedeninin iklim değişikliği olduğunu bildirdi. Bakan Kurum, dünyanın nazar boncuğu olarak adlandırılan Meke Gölü’nün ise kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da aktardı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, Cuma - 11:19
Haberler » GÜNCEL
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karadeniz Bölgesi İklim Değişikliği Eylem Planı’nı Trabzon’da açıkladı.

Kurum, "İklim değişikliği herkesi ve her yeri etkileyecek. Sadece kıyı kesimlerinde değil, iç kesimlerde de iklim değişikliğini hissedeceğiz. İç Anadolu bölgemizde 2100 yılına kadar gereken önlemler alınmazsa kuraklık artacak." dedi.

MEKE GÖLÜ KURUYOR

Bakan Murat Kurum, Konya Karapınarlı olduğunu belirterek, "Dünyanın nazar boncuğu olarak adlandırılan Meke Gölü Karapınar’da. Bu göl kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Nazar Boncuğu bu noktada..." dedi.

KONYA’DAKİ SELLERİN NEDENİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

Murat Kurum şöyle devam etti:

"Yine bölgede obruklar meydana geliyor. Ani çökmeler yaşanıyor. Konya gibi tarımın başkenti ilimizde seller yaşanmaya başladı. Bunun en belirgin nedeni iklim değişikliği olarak gözüküyor.
En bereketli ovalarımız küresel ısınmanın tehdidi altında. Bakanlık olarak tüm paydaşlarımızla mücadelemizi yürüteceğiz."

Konhaber.comYorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:04
Güneş 07:28
Öğle 12:40
İkindi 15:20
Akşam 17:43
Yatsı 19:02
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da