SON DAKİKA

Dekoratif Tuğla Kaplama Uygulaması ve Avantajları

09 Eylül 2019, Pazartesi - 10:15

Tarihi yapılar yapıldıkları dönemlerin yaşam tarzlarını da yansıtır. Günümüze kadar gelen tarihi yapılarda ana yapı malzemesi olarak tuğla kullanıldığını görüyoruz. Bugün tuğla yine pek çok yerde kullanılan ana yapı malzemesi olmaya devam ediyor. Ama yapı sektöründeki gelişmeler ve teknoloji nedeniyle yeni, modern yapılarda artık tuğla kullanılmıyor. Ama tuğlanın mekânlara kazandırdığı estetik ve doğallık hala insanları cezbediyor. Bu nedenle günümüz iç mimar ve tasarımcıları yapılarda dekoratif amaçlı kültür tuğlası kullanıyor ve tuğlanın sağladığı estetik kültür Tuğallarıyla sağlanmaya çalışılıyor.

Hatta tek tip yapılan birçok toplu konut projelerinde ev alanlar, evlerine taşınmadan önce tuğla kaplama ile evlerini daha zevkli ve daha estetik bir yaşam alanı haline getirmeye çalışıyor. Salon duvarlarında, kolon ve şömine duvarlarında, tv ünitesi arka duvarlarında tuğla kaplama çok şık ve zarif bir görünüm ortaya çıkarıyor. Özellikle lüks cafe ve restoranlar mekânlarını kültür tuğlası ile kaplatarak müşteriler için daha cazip, daha otantik bir mekân haline getiriyor. Kültür tuğlası doğal tuğlayla aynı görünüme sahiptir. Ama doğal tuğlaya göre daha ince ve hafiftir. Bu da kaplama işlemini kolaylaştırmaktadır.

Kullanıma hazır halde üretilen kültür tuğlaları özel yapıştırıcılarla kolayca cephelere yapıştırılabiliyor. Kolay temizleniyor, bakım gerektirmiyor. Böylece kullanım açısından da diğer kaplama malzemelerinden daha elverişli oluyor. Eski yıllarda artık kullanılmayacak olan yapılardaki tuğlalar sökülür ve yeni yapılan yapılarda kullanılırdı. Bu eski tuğlaların renk ve doku özellikleri biraz daha farklılaşırdı. Eski tuğla görünümlü dekoratif tuğlalar dekorasyonlarda en çok tercih edilen model oluyor. Dekoratif tuğla mekânlarda tarihini izlerini yansıtıyor, doğal bir görünüm kazandırıyor.

Dekoratif tuğla dışında Slimfix, granulbrick, terra, opus, roman, petra gibi kültür tuğlası modelleri bulunuyor. Her birinin farklı renk ve doku özelliği olması dekorasyonlara da çeşitlilik ve farklılık kazandırıyor. Özgün dekorasyonlar yaratılabiliyor. Yeni veya eski tüm yapılara tuğla kaplama yaptırabilir ve mekânınıza değer katabilirsiniz. Sağladığı görsel güzellik ve kullanım kolaylığı yanında ekonomik olarak da tercih ediliyor. Uygulamadan sonra uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanılabiliyor ve sizleri bakım masraflarından kurtarıyor.

Uğur Cephe Kaplama
www.ugur-ticaret.com - info@ugur-ticaret.com
0 212 321 28 84 - 0 532 215 52 76
 
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:23
Öğle
12:53
İkindi
16:45
Akşam
20:12
Yatsı
21:49
Diğer Haberler