SON DAKİKA

Konya’da da öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı

Güncelleme: 09 Eylül 2019, Pazartesi - 16:52
Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki Zeki Altındağ İlkokulunda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlar getirmesini diledi.

Yeni atanan öğretmenlere başarı dileyen Büyük, "Öğretmenlik gibi yüce bir mesleğe bugün fiilen başlayacak meslektaşlarımı bir kez daha kutluyor, devletimize layık birer öğretmen olmalarını canı gönülden istiyorum." diye konuştu.

İnsanlığa faydalı olacak bir neslin yetişmesi için seferber olduklarını vurgulayan Büyük, "Bu gayretlerimizin ana hedefinde geleceği imar edecek olan çocuk ve gençlerimizin yarınlara daha mutlu, daha donanımlı ve daha erdemli bir şekilde ulaşmaları ideali yatmaktadır. Özellikle mazlum coğrafyaların bizleri dikkatli bir şekilde takip ettiğinin farkındayız. Bu yüzden ülkemizi daha ileriye taşımayı bir vazife olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyük’ün ardından söz alan Vali Cüneyt Orhan Toprak ise yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Öğretmenlere de tavsiyelerde bulunan Toprak, "Milli ve manevi değerler çerçevesinde yetişen evlatlarımız, lise ve üniversitede de bu temel değerler üzerine yetişecekler. Bu yüzden öğretmenlerimizin çok dikkatli olması lazım. Hal, hareket, giyim veya toplum içindeki davranışlarımızla öğrencilere örnek olmamız gerekiyor." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:39
Güneş
05:23
Öğle
12:53
İkindi
16:45
Akşam
20:12
Yatsı
21:49
Diğer Haberler