Konya’da da öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı

Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı. Konya’da da öğrenciler okula başlamanın heyecanını yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, Pazartesi - 16:52
Haberler » EĞİTİM
Konya’nın merkez Selçuklu ilçesindeki Zeki Altındağ İlkokulunda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlar getirmesini diledi.

Yeni atanan öğretmenlere başarı dileyen Büyük, "Öğretmenlik gibi yüce bir mesleğe bugün fiilen başlayacak meslektaşlarımı bir kez daha kutluyor, devletimize layık birer öğretmen olmalarını canı gönülden istiyorum." diye konuştu.

İnsanlığa faydalı olacak bir neslin yetişmesi için seferber olduklarını vurgulayan Büyük, "Bu gayretlerimizin ana hedefinde geleceği imar edecek olan çocuk ve gençlerimizin yarınlara daha mutlu, daha donanımlı ve daha erdemli bir şekilde ulaşmaları ideali yatmaktadır. Özellikle mazlum coğrafyaların bizleri dikkatli bir şekilde takip ettiğinin farkındayız. Bu yüzden ülkemizi daha ileriye taşımayı bir vazife olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyük’ün ardından söz alan Vali Cüneyt Orhan Toprak ise yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Öğretmenlere de tavsiyelerde bulunan Toprak, "Milli ve manevi değerler çerçevesinde yetişen evlatlarımız, lise ve üniversitede de bu temel değerler üzerine yetişecekler. Bu yüzden öğretmenlerimizin çok dikkatli olması lazım. Hal, hareket, giyim veya toplum içindeki davranışlarımızla öğrencilere örnek olmamız gerekiyor." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Toprak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:31
Güneş 06:51
Öğle 12:41
İkindi 15:50
Akşam 18:21
Yatsı 19:36
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da