AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye adaletin tahakkuku için ilkeli süreç yürüttü

AK Parti Sözcüsü Çelik, Kaşıkçı cinayetinin 1. yılı dolayısıyla, “Herkes çıkar hesaplarıyla yan çizmeye çalışırken, Türkiye adaletin tahakkuku için ilkeli süreç yürüttü.“ dedi.

Giriş Tarihi: 02 Ekim 2019, Çarşamba - 18:59
Haberler » SİYASET
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin 1. yılı dolayısıyla, "Herkes çıkar hesaplarıyla yan çizmeye çalışırken, Türkiye adaletin tahakkuku için ilkeli süreç yürüttü. Birileri bunu Türkiye ile Suudi Arabistan arasında ikili mesele haline getirmeye çalışıyor. Bu kesinlikle söz konusu değildir, Kral ve tabii ki Suudi Arabistan halkı tartışmaların dışındadır." dedi.

Çelik, "(Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasındaki temasları) "Temaslarla ilgili bir tanesini öne çıkarıp garip komplo teorilerini içeren birtakım yorumlar görüyorum. Halbuki bütün bu temaslar, kapsamlı bir şekilde Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyaretlerinde gerçekleştirdiği, farklı kimliklere saygıyı, farklı kimliklerle diyaloğu önemseyen diyalogların bir parçasıdır." ifadelerini kullandı.

Güvenli Bölge konusunda da açıklamalarda bulunan Çelik , "AB’deki bazı odaklar, Türkiye’nin demografik yapıyı değiştirmek istediği yaklaşımına giriyorlar. Bu baştan aşağı yalandır. Birtakım AB yetkilileri, Türkiye’ye ek mali yardımdan bahsediyor bu rüşvet siyasetidir." diye konuştu.

CHP’nin Suriye konferansını da değerlendiren Çelik "Güvenli Bölge’ye ’soykırım koridoru’ diyen birisinin konferansa davet edilmesi ibretlik bir durumdur." dedi.

"Faruk Çelik kişisel görüşünü söylemiş"
Çelik, İstanbul’daki deprem toplantısı hakkında "Her kesim davet ediliyor. İş üretmek yerine kişisel konularla gündeme gelenlerin bu süreçte fayda üretmeleri beklenmiyor." şeklinde konuştu.

Çelik, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 artı 1 oy ile seçilmesine ilişkin, "AK Parti’nin gündeminde böyle bir mesele yok, Faruk Çelik kendi kişisel görüşünü söylemiş." dedi.


Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:30
Güneş 06:50
Öğle 12:41
İkindi 15:51
Akşam 18:23
Yatsı 19:38
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da