Konya’da uyuşturucu tacirlerine ağır darbe

Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Konya’da yapılan çeşitli operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine büyük darbe vuruldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, Perşembe - 13:33
Haberler » GÜNCEL
Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu satan ve kullanan kişi ve grupların yakalamalarına yönelik çalışmalar başlatıldı.

Selçuklu İlçesinde yapılan yakalamada 2 kişiye uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapıldı. Şüphelilerin birisinde 1,3 gram esrar maddesi ile 4 adet uyuşturucu hap maddesi ele geçirildi.

Karatay ilçesinde yapılan detaylı çalışma sonucu ise tespit edilen 1 kişinin ikamet adresinde yapılan aramada 3 kök Hint Kenevir bitkisi, 130 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Antalya’dan Konya’ya uyuşturucu eroin maddesi getireceği tespit edilen bir araçta yapılan çalışma sonucu yakalanan bir kişinin üzerinde 0,94 gram kokain maddesi ve 1,99 gram eroin maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

İstanbul’dan Konya’ya uyuşturucu hap maddesi getireceği tespit edilen bir araçta yapılan çalışma sonucunda da yakalanan bir kişi üzerinden 793 adet uyuşturucu hap maddesi ele geçirildi. Araçta yapılan aramada ise 37 adet uyuşturucu hap maddesi ve 1 gram skunk maddesi ele geçirildi.

Karatay ilçesinde yapılan detaylı çalışma sonucu tespit edilen 2 kişinin ikamet adresinde yapılan aramada da 870 gram esrar maddesi ele geçirildiği bildirildi.

Konya’nın Akşehir ilçesinde ise 3 kişiden 15 gram eroin maddesi, 24 adet uyuşturucu hap maddesi ele geçirildi.

Konya’ya Adana’dan uyuşturucu eroin maddesi getireceği tespit edilen bir araç yapılan çalışma sonucu Ereğli ilçesinde yakalandı.

4 kişiden 27 gram eroin maddesi ele geçirilirken toplamda; 0,94 gram kokain maddesi, 43,99 gram eroin maddesi, 793 adet uyuşturucu hap maddesi, 50 adet uyuşturucu hap maddesi, 9 adet uyuşturucu hap maddesi, 1 gram skunk maddesi, 1000 gram esrar maddesi, 2 adet uyuşturucu hap maddesi ve 3 kök Hint Kenevir bitkisi ele geçirildi.

1 kişi ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:31
Güneş 07:55
Öğle 13:06
İkindi 15:44
Akşam 18:07
Yatsı 19:26
Yazarlar
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da