Operasyon devam ederken Kamışlı’da dikkat çeken hareketlilik

Esad rejiminin kontrolünde olan Kamışlı’ya inen kargo uçağı kafaları karıştırdı. Öte yandan Anadolu Ajansı (AA), ABD ordusu unsurlarının, Kamışlı’da terör örgütü YPG ile yeniden devriyeye çıktığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, Pazar - 10:37
Haberler » GÜNCEL
TSK’nın, Suriye’de Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’ın ilk gününden beri, Mardin’in Nusaybin ilçesine yüzlerce havan mermisinin atıldığı ve 11 sivilin şehit olduğu saldırıların yapıldığı Haseke kentine bağlı Kamışlı ilçesindeki havaalanına inen kargo uçağı görüntülendi.

HAVALİMANI, SURİYE REJİMİNİN KONTROLÜNDE

Suriye rejiminin kontrolünde olan Kamışlı Havaalanı’na inen uçağın, hangi ülkeye ait olduğu ve ne taşıdığı ise belirlenemedi. Bazı iddialara göre, uçağın Rus ve Esad rejimi ile anlaşmaya çalışan YPG sözcülerini taşıdığı belirtilirken, bir başka söylentiye göre de Esad rejiminin havalimanının güvenliğini artırmak amacıyla takviye yaptığı öne sürüldü.

ABD İLE YPG KAMIŞLI ÇEVRESİNDE DEVRİYEYE ÇIKTI

Öte yandan ABD askeri araçlarından oluşan 5 araçlık konvoy, Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında bulunan Kamışlı’ya gelerek devriye yaptı.

Suriye’nin Türkiye sınırında yer alan Haseke vilayetine bağlı Kamışlı ilçesinde devriyeye ilişkin AA’ya bilgi veren kaynaklar, ABD askeri araçlarının ilçe merkezinden geçerken oldukça yavaş hareket ettiğinin dikkati çektiğini bildirdi.


Yorumlar

Yorum yap

NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:41
İkindi 15:20
Akşam 17:42
Yatsı 19:02
Lig Sonuçları

Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da