SON DAKİKA

Konya’da uygulamadan kaçan sürücü kümeste yakalandı

Güncelleme: 23 Şubat 2020, Pazar - 17:55
Yağış vardı, trafik yoğundu. Trafik kazalarına neden olabilecek ihlalleri önlemek ve sağlıklı ulaşım için Konya polisi sahadaydı.

Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de Güzeldere caddesinde uygulama yaptı. Uygulama noktasında sürücüler tek tek durduruldu evrak kontrolünün ardından alkol kontrolleri yapıldı.

Polis ekiplerini fark eden bir sürücü uygulama noktası yakınlarında aracını bırakarak kaçmaya çalıştı ancak hemen fark edildi. Bir evin bahçesine girdiği görülen şüpheli sürücü kümeste yakalandı.

Yapılan kontrollerde sürücünün hem alkollü hem de ehliyetsiz olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine S.Ö. isimli şahsın sürücü belgesi geçici olarak geri alındığı halde araç kullanmak, polisin dur ikazına uymamak, alkolmetre cihazına üflememek ve sürücü belgesiz araç kullandırtmaktan toplam 8 bin 750 TL para cezası verildi, araç trafikten men edildi.

Ayrıca uygulamada 120 araç ve araçlardaki 156 kişi kontrolden geçirildi. Denetimlerde 3 aranan şahıs yakalanırken, 8 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 18 sürücüye ise çeşitli ihlallerden dolayı yaklaşık 60 bin lira ceza uygulandı. 3 araç trafikten men edildi.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:41
Güneş
05:24
Öğle
12:52
İkindi
16:44
Akşam
20:10
Yatsı
21:46
Diğer Haberler