SON DAKİKA

Konyada öğretmenler Devlet Hastanesi için maske üretiyor

Güncelleme: 27 Mart 2020, Cuma - 11:39
Seydişehir Leman-Kadir Parıltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Giyim Üretim Teknolojisi Alanı öğretmenleri ve öğrencileri, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında Seydişehir Devlet Hastanesinin ihtiyacını karşılamak amacıyla okuldaki atölyelerde maske üretimi çalışmalarını yürütüyor.

Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, yaptığı açıklamada, maske üretimine yönelik okul bünyesinde ne yapılabileceği düşencisi ile bir alt yapı çalışması yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sonucunda, bu işi yapabileceğimize karar verdik. Şu anda sadece öğretmenlerimizin çalışması ile Seydişehir Devlet Hastanesinin İhtiyaçlarını karşılamak amacıyla solunum koruyucu maskelerin seri üretimi yapmaya başladık. Daha sonra ihtiyaç olursa öğrencilerimiz için üreteceğiz. Öğretmenlerimize, dışarıdan destek alacağımız vatandaşlarımızla birlikte inşallah yardımcı olmaya çalışacağız. Okul idaremize, giyim bölümü öğretmenlerimize teşekkür ederim."
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:41
Güneş
05:24
Öğle
12:52
İkindi
16:44
Akşam
20:10
Yatsı
21:46
Diğer Haberler