SON DAKİKA

Mustafa Ersöz’ün projesine destek

30 Mart 2020, Pazartesi - 18:35
Projede nanoteknoloji alanında nano boyutta ölçekleme, nano boyutta cihazların özel olarak yüzey mühendisliği ile dizayn edilmesi, metal oksit nanoyapı dizilimi, elektronik, kataliz, enerji ve sağlık alanlarında kullanılacak sensörlerin tasarımı ve uygulaması amaçlandı.

Proje ortakları olarak, uluslararası alanda üst sıralarda ve teknolojide liderlik yapan kurum olan İrlanda’daki Trinity College of Dublin’deki (AMBER) İleri Malzemeler ve Biyomühendislik Araştırma Merkezi ve İtalya’dan Fondazione Bruno Kessler (FBK) enstitüsü yer almaktadır.
Proje faaliyetleri olarak Selçuk Üniversitesi, Kimya, Fizik, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya ve Malzeme mühendisliği alanlarında çalışan araştırmacıların, nanoteknoloji, biyoteknoloji, yüzey mühendisliği, sensör geliştirilmesi alanlarında araştırma yapmaları ve uluslararası proje geliştirme ve yönetme deneyimlerini kazanmaları sağlanmış olacak.

Selçuk Üniversitesi araştırmacıları ve proje ortakları bilim insanları ile birlikte ortak araştırma, çalıştay, yaz okulu ve yerinde eğitim faaliyetlerini kapsamakta.

Proje süresi 3 yıl olup, Selçuk Üniversitenin nano-imalat, sensör, akıllı malzemeler, mikrosistemler alanında bilimsel mükemmelliğin geliştirilmesi ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesi hedeflendi.

Proje sonucunda Selçuk Üniversitesinin bilimsel araştırma kapasitesi, uluslararası proje geliştirme ve uluslararası projelerde ortak olması yanında etki faktörü yüksek dergilerde yayın yapma kapasitesi geliştirilerek, Selçuk Üniversitesinin araştırma ve yenilik kapasitesinin geliştirilmesine, araştırmacı profilinin iyileştirilmesi ile dikey büyümesine katkı sağlanarak nanoteknoloji ve biyoteknoloji alanında Avrupa ve uluslararası seviyeye yükseltilmesi amaçlandı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:42
Güneş
05:25
Öğle
12:52
İkindi
16:44
Akşam
20:10
Yatsı
21:45
Diğer Haberler