SON DAKİKA

Selçuklu’dan bir örnek işbirliği daha

07 Nisan 2020, Salı - 16:51
Dünya çapında bir salgın halini alan korona virüsle mücadele devam ediyor. Her alanda olduğu gibi Covid 19 virüsü mücadelesinde de işbirliği içersinde hareket eden Konya yapılması gereken her şeyde birlikte hareket ediyor. Bu kapsamda kişisel izolasyonun önemli bir parçası olan ve büyük ihtiyaç halini alan tıbbi maske üretimi Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Selçuklu Öztekinler Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde üretiliyor.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak önemli bir açığı kapatan maske üretiminin yapıldığı Öztekinler Mesleki Teknik Anadolu Lisesini Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Düz, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdinç Sarıca ve beraberindekilerle ziyaret etti.

Vali Toprak: "Tarihe geçecek bir çalışmaya imza atıyorlar”

Okuldaki üretimden duyduğu memnuiyeti dile getiren Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, "Bugün burada çok güzel bir faaliyet yürütüldüğü için onlara bir ziyaret gerçekleştirdik. Selçuklu Belediyesi tarafından bu güzel okulumuza Anadolu Kız Teknik Meslek Lisesine geçen hafta bir makine alınarak hediye edildi. Burada hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istedim. Bu okulumuzun usta öğreticileri, Halk Eğitim Merkezinin usta öğreticileri gönüllük esasına göre fedakar bir şekilde fiziksel ve sosyal mesafelere de azami riayet ederek maske üretimine geçmişler. Şuan da bildiğiniz gibi bütün kapalı mekanlarda hatta açık havalarda bile takmamız gereken ve bizim için virüsten hastalıktan korunmak için hayati önem arz eden maskelerimizin burada üretimini yapıyorlar. Normalde bu kadar kişi şuanda ürettiklerinin belki beşte birini onda birini yapabilirlerdi fakat burada 20 tane usta öğretici kardeşimiz bu makinenin sayesinde ve fedakarlıkları sayesinde günde 15 bin adet maske üretiyorlar ve bunları da talepte bulunan gerek sağlık kuruluşlarımıza gerek kamu kuruluşlarımıza gerek kolluk güçlerimize teslim ediyorlar ve gerçekten tarihe geçecek bir çalışmaya imza atıyorlar. Buradan da bütün devletimiz, milletimiz Konya halkımız adına kendilerine teşekkür ediyorum ürettikleri bu maskenin inşallah virüsle bizim sağlımız arasında birer duvar olacağına inancımla hayırlı çalışmalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Büyük: " Burada büyük bir fedakarlık var

"Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de bu çalışmanın önemli bir örnek olduğunu ifade ederek:" Öztekinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeyiz. Maske üretimi noktasında arkadaşlarımız fedakar bir şekilde çalışıyorlar. Selçuklu Belediyemiz tarafından alınan makineyle Selçuklu Halk Eğitim ve öğretmenlerimizin işbirliği çerçevesinde günlük 15 bin maske üretiliyor. Konya’nın genelinde de ilçelere baktığımız zaman toplam 200-250 bin civarında maske üretimini meslek liselerimiz ve halk eğitim merkezlerimiz yapıyorlar. Emeği geçen, katkı sağlayan Selçuklu Belediyemiz, ve Sayın Valimiz başta olmak üzere öğretmen arkadaşlarımıza ve yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, herkese sağlıklı günler diliyor, kandiliniz mübarek olsun diyorum.” Şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayacılar: " Üst düzey bir işbirliği halindeyiz”

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da :"Dünya Sağlık Örgütü’nün, Korona Virüs’ü pandemi ilan etmesiyle birlikte, hatta daha öncesinde devletimiz tarafından Covid-19 ile mücadele seferberliği başlatılması kapsamında kurumlar arasında üst düzey bir işbirliği yapmak suretiyle bütün kamu personeli ve vatandaşımız seferberlik halinde bu mücadeleye katkı sağlıyorlar. Bu kapsamda Selçuklu Belediyemiz tarafından okulumuza kurulan tıbbi maske üretim makinalarının da katkısıyla usta öğreticilerimiz ve öğretmenlerimizin işbirliğiyle Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile Öztekinler Mesleki Teknik Anadolu Lisemiz personeli ile birlikte günlük 15 bin maske üretimi burada gerçekleştiriliyor. Selçuklu Belediyemize bu üretim konusunda ve vefa grubumuza verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. " diyerek sözlerini tamamladı.
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:41
Güneş
05:24
Öğle
12:52
İkindi
16:44
Akşam
20:10
Yatsı
21:46
Diğer Haberler