Belge
Türkiye’nin Haber Sitesi
Belge.com.tr
Belge.com.tr
Genelkurmay: Bin 47 kişi yakalandı
SON HABER

Genelkurmay: Bin 47 kişi yakalandı

Başbuğ: Paralel listeyi Başbakan'a vermiştim
SON HABER

Başbuğ: Paralel listeyi Başbakan'a vermiştim

ABD: Davutoğlu, kilit oyuncu
SON HABER

ABD: Davutoğlu, kilit oyuncu

İsrail şimdi de BM'yi vurdu: Ölüler var
SON HABER

İsrail şimdi de BM'yi vurdu: Ölüler var

Haber Başlığı
Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 

Bu Haber 755 defa okundu...
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Cumhurbaşkanlığı seçimine doğru
MHP Grup Başkanvekili Vural: "Cumhurbaşkanı hepimizi temsil etmeli, denge gütmeli, çatışmacı, vatandaşını azarlayan, tekmeleyen değil kucaklayıcı olmalı"
Erdoğan: O operasyonlar İsrail için yapıldı
Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, MİT krizi, Gezi ve 17 -25 Aralık darbe girişiminin Gazze ile doğrudan ilişkili olduğunu söyledi.
"Torba Kanun Tasarısı" TBMM Genel Kurulu'nda
Başbakan Yardımcısı Arınç: "Bizim hükümetimiz döneminde 417 bin öğretmenin ataması yapıldı. Mevcut öğretmen sayısı 800 bin ise bizim dönemimizde sadece 12 yılda bunun yüzde 55'inin ataması yapılmıştır" "Hiçbir cumhuriyet hükümeti zamanında bu kadar büyük ölçüde öğretmen ataması yapılmamıştır" "Bu sene şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapıldı. Şimdi de 5 bini bütçeden, 35 bini de değerli oylarınızla kabul edilirse, 40 bin atamada yapılacak. 2014 yılı içerisinde tam 50 bin öğretmenimizin ataması yapılmış olacak"
Bakan Işık'tan çok önemli dinleme açıklaması
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, dinlenen kriptolu telefonlarla ilgili konuştu.
Kalkınma Bakanı Yılmaz Bingöl'de:
"İlk defa halk kendi cumhurbaşkanını seçecek ve biz istiyoruz ki ilk turda seçilsin. Halkın iradesi seçime yansısın"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül:
"Masum insanları öldüren İsrail'in bu eli kanlı yöneticileri uluslararası mahkemede en kısa zamanda hesap verecektir, yargılanacaktır"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
"Şehit ve Gazi yakınlarına verdiğimiz sözü tuttuk. 3 bin kişinin ataması yapıldı. 5 bin kişinin de müraacatı bulunuyor. Onların müracaatlarını da inşallah 2 ay içerisinde sonuçlandıracağız. Bu devam edecek. Yaklaşık 35 bin vatandaşımızı bu şekilde bir yıl içinde istihdam edeceğiz"
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Mersin'de
-Erdoğan: "İçeride ve dışarıdaki gelişmeler, Türkiye’nin dış siyasetiyle olduğu kadar iç siyasetiyle özellikle de bağımsızlığıyla yakından ilgilidir. Bize 'Gazze ile ilgilenmeyin, Suriye ile Irak ile ilgilenmeyin' diyenler, aslında içeride tasarım yapmak, içeride vesayeti güçlendirmek için bunu savunuyorlar." "MİT krizi, Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimi, şu anda da bir monşerin cumhurbaşkanı adayı olarak tezgaha sürülmesi, bir açıdan Filistin meselesiyle Gazze meselesiyle doğrudan alakalıdır. Türkiye de sussun istiyorlar, Türkiye de İsrail zulmüne destek versin istiyorlar, Türkiye de tepkisiz kalsın istiyorlar" "Paralel yapıyla da işte bunun için tavizsiz bir mücadele yürütüyoruz. Dedim ya, 'İnlerine gireceğiz.' İnlerine giriyoruz. Eğer bu kardeşinizi cumhurbaşkanlığı makamına gönderirseniz, bilesiniz ki bu mücadelen asla taviz vermem, yine vermeyeceğim. Bu paralel yapının faaliyetleri ulusal güvenliğimiz tehdit eden bir anlayışla devam etmiştir. Onun için buna karşı mücadele birinci derecede o makamda bizim görevimiz olacaktır" "Şu anda CHP'nin monşer cumhurbaşkanı adayının Pensilvanya'nın, Pensilvanya medyasının diğer bazı medya kuruluşlarının Gazze'deki zulmü perdelemek için gösterdikleri çabalara dikkat edin. Gündemi değiştirmek, hükümeti oyalamak, hükümetin dikkatini başka yerlere çekmek için hep birlikte çırpınıyorlar. Aslında İsrail'e lojistik destek sağlamak için kendilerine verilen rolü oynuyorlar" "Milletim bu tezgahı, bu tuzağı bu komployu çok iyi görüyor. Milletim meselenin Gazze olmadığı, meselenin Türkiye'nin bağımsızlığı meselesi olduğunu görüyor ve zaten bunun için de bize destek veriyor. İşte 10 Ağustos bu yönüyle de önemli. 10 Ağustos Türkiye'nin gücüne güç katacak. 10 Ağustos yeni Türkiye'nin kapılarını ardına kadar aralayacak. 10 Ağustos inşallah bir kez daha tam bağımsız Türkiye'nin zaferi olacaktır" "Elbette hala olup biteni anlayamayanlar, hala 17 Aralık ve 25 Aralık darbesini bizim kişisel meselemiz sananlar var. Hala 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarımıza yapılan operasyonun manasını kavrayamayanlar var. Daha geriye gidersek hala 27 Nisan bildirisine karşı 28 Nisan 2007 yılında hükümetimizin ortaya koyduğu dik duruşun önemini göremeyenler var" "Türkiye bugün bir Suriye, bir Ukrayna, bir Mısır değilse bizim bu gerçeği görerek son 12 yılda hayata geçirdiğimiz reformlar ve hizmetler sayesindedir"
Abbas, "ateşkes" için Ürdün'de
Ürdün Kralı Abdullah ile Filistin Devlet Başkanı Abbas biraraya geldi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
"(Amerikan Yahudi Kongresi'nin Başbakan Erdoğan'a verilen cesaret ödülünü geri istediği iddiası) Daha önce Erdoğan'ın boynuna takıp gezdiği madalyaydı iade etmesini istemiştik. Eğer sen gerçekten Gazze'de yaşananlara tepki vermek istiyorsan yapacağın işlerden bir tanesi de bu"
Cumhurbaşkanı seçimine doğru
-HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Bizim adayımız gerçek bir alternatif adaydır"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Giresun'da:
"Düşünüp düşünüp karar vereceğiz. Türkiye'nin daha güzel bir yönetime ihtiyacı var, Türkiye'nin barışçı bir yönetime ihtiyacı var, Türkiye'nin huzura ihtiyacı var, Türkiye'nin kavgadan uzak bütün komşularıyla kucaklaşmaya ihtiyacı var"
İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond Mısır'da
-Hammond: "Hamas'ın şart koşmaksızın ateşkesi kabul etmesi gerekir"
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Mersin'de
-Erdoğan: (3) "İsrail bu kafayla giderse kesinlikle uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır. Bunu da göreceğiz. Bunun mücadelesini Türkiye olarak vereceğiz" "TİKA, Kızılay, AFAD, Anadolu Ajansı, TRT, Diyanet İşleri Başkanlığımız şu anda şartları zorlayarak Gazze'de yardım faaliyeti yapıyorlar. Dışişleri Bakanlığımız, Milli İstihbarat Teşkilatımız aynı şekilde. TİKA, Kızılay, AFAD en zor şartlara rağmen Suriye ve Irak'taki Türkmen kardeşlerimize destek oluyorlar"
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan Mersin'de
Erdoğan: (2) "Diyanet İşleri Başkanlığımızla, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığımızla, Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı, TRT ile dünyanın her köşesine ulaştık. Bizim ulaştığımız yerlere inanın ne MHP'nin, ne CHP'nin ne diğerlerinin hayalleri bile ulaşamaz" "Eski Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa, ne kadar karanlık, marjinal taraftarı varsa şu anda bizim karşımızda. Yani yeni Türkiye'nin karşısına dizildiler" "Bunlar devekuşu gibi başlarını kuma gömmüşler kendileri karanlık içinde kalmışlar, dünyayı da karanlık zannediyorlar"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.08 / Satış : 2.09
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.80 / Satış : 2.81
Altın (GRM)
Alış : 85.99 / Satış : 87.67
Son Güncelleme : 25 Temmuz 2014 - 00:39
HAVA DURUMU
İstanbul için Hava Durumu

Şimdi

Açık
Açık
24°C

Cumartesi

Ilık
Ilık
24°C : 31°C

Pazar

Açık
Açık
24°C : 33°C

Pazartesi

Açık
Açık
24°C : 33°C
NAMAZ VAKİTLERİ
İstanbul için Namaz Vakitleri

İmsak

03:56

Güneş

05:46

Öğle

13:18

İkindi

17:12

Akşam

20:37

Yatsı

22:18

Süper Toto Süper Lig

Takım O G M B P
1 Fenerbahçe 34 23 6 5 74
2 Galatasaray 34 18 5 11 65
3 Beşiktaş 34 17 6 11 62
4 Trabzonspor 34 14 9 11 53
5 Sivasspor 34 16 13 5 53
6 Kasımpaşa 34 13 9 12 51
7 Karabükspor 34 13 10 11 50
8 Bursaspor 34 12 12 10 46
9 Gençlerbirliği 34 13 15 6 45
10 Akhisar Bld. 34 12 14 8 44
11 Torku Konyaspor 34 11 14 9 42
12 Eskişehirspor 34 10 12 12 42
13 Çaykur Rizespor 34 10 12 12 42
14 Kayseri Erciyesspor 34 10 17 7 37
15 Gaziantepspor 34 10 17 7 37
16 Elazığspor 34 10 20 4 34
17 MP Antalyaspor 34 6 15 13 31
18 Kayserispor 34 7 19 8 29
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...