Türkiye’nin Haber Sitesi
Genelkurmay açıkladı: "Bir günde 530 kişi..."
YENİ HABER

Genelkurmay açıkladı: "Bir günde 530 kişi..."

AK Parti'de disiplin soruşturması
YENİ HABER

AK Parti'de disiplin soruşturması

Bahçeli'den AK Parti'ye destek iddialarına cevap
YENİ HABER

Bahçeli'den AK Parti'ye destek iddialarına cevap

Akdoğan çok kızdı: Bu nasıl bir kahpeliktir
YENİ HABER

Akdoğan çok kızdı: Bu nasıl bir kahpeliktir

Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Tunus'ta "olağanüstü halin" uzatılması
Nahda Hareketi Danışma Kurulu Başkanı Iyadi: "Bu konuda ve ülkeyi ilgilendiren büyük meselelerde partimize danışılmasını isterdik"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
(Çözüm Süreci) Yıllardır bu ülkenin bir takım sorunlarına, derdine merhem olabilecek bu süreci baltalamaya çalışanlar demokrasiyi bir truva atı olarak kullanmışlardır" ''Ortadoğu'daki istikrarsızlığı Türkiye'ye sızdırmaya çalışıyorlar ve Türkiye'yi istikrarsızlığın bir coğrafyası haline getirmeye çalışıyorlar. Bunun içeriden, dışarıdan kurgucuları söz konusudur ve bu devam ediyor''
TBMM İdare Amiri Uslu:
"Kendini akil adamlar sınıfına koyanlar, eğer PKK gibi bir illegal örgütle Türkiye gibi geçmişi olan medeniyet toplumunu, legal bir devleti yan yana koyup aynı terazide tartıyorlarsa çok yanlış yapıyorlar. O zaman onların akil adam değil, akla ihtiyacı olduğunu düşünürüz"
Batı Şeria'da gerginlik
İsrail askerleri, El-Celezon Mülteci Kampı'nda düzenlenen gösteriye müdahale etti, 10 Filistinli yaralandı
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç:
"Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenlik güçlerine, vatandaşlarına karşı herhangi bir şekilde silah kullanan ve öldüren ve şehit eden cezasını ve cevabını alır" " Vatandaşımızın sandıkta söylediğinin bizim başımızın üstünde yeri var. Gördüğüm kadarıyla, HDP’nin başının üzerinde yeri yok. Onlar sandığa saygı göstermiyorlar"
Hükümet kurma süreci
-Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "13 yıllık iktidarımıza bakın, geçmiş dönemlerle mukayese edilmeyecek kadar terörle mücadele konusunda hem uluslararası hem de ulusal zeminlerde son derece yüksek kapasiteyle tedbirler almış, dünyanın bütün platformlarında ve Türkiye'nin içindeki her noktada mükellefiyetini yerine getirmiş hükümetiz" "Bu işlerde barometre olmaz. Son nokta konuluncaya, son noktada anlaşılıncaya kadar hiçbir şey de anlaşılmamış olur"
Hükümet kurma süreci
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: "Bugün itibarıyla toplumsal uzlaşı başlığı altında Kürt sorunu, din ve inanç özgürlüğü bakımından çeşitli inanç gruplarının talepleri, kamu bürokrasisi, kamu yönetimi, medya özgürlüğü konuları başlık olarak ele alındı" "Makam, mevki, koltuk pazarlığı asla yapmadık, yapmıyoruz. Bizim için önemli olan kimlerin hangi koltukta oturacağı değil, milletimizin bu süreçte neler kazanacağıdır. Görüşmelerimiz bu çerçeve içinde sürüyor. Programladığımız gibi görüşmeleri aynı samimiyet, aynı tarihi sorumluluk duygusuyla götüreceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın" "Bugün görüştüğümüz herhangi bir koalisyon değildir, bugün görüşülen Türkiye'nin karşısındaki büyük tehditleri bertaraf edebilecek ve tarih içinde birikmiş sorunları çözebilecek potansiyele sahip bir koalisyon kurma çabasıdır"
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:
"Şiddetten, terörden ve silahtan beslenmiyoruz. Bırakın artık acılar yaşatmayalım" "Bizim tek derdimiz var, o da bu milletin geleceğidir" AK Parti Adıyaman Milletvekili Boynukara: "Tayyip Beyin hedefe konmasının temel nedeni, Türkiye'nin bu temel problemlerini çözme iradesini ortaya koymasıdır"
Hükümet kurma süreci
AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen dördüncü görüşme tamamlandı
Kılıçdaroğlu'nun kabulü
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen, bazı oda ve borsa başkanlarıyla görüştü
Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı
Genel Başkan Kamalak: "İktidar sahiplerine 'Suriye politikanız yanlıştır' dediğimizde 'Esatçılık" ile suçlandık. Bugün iktidarın takip ettiği Suriye politikasının doğru olduğunu savunun Allah'ın bir kulu var mıdır?"
Demirtaş'ın iftirasına Kuzu'dan jet cevap
'HDP'nin kapatılmasıyla ilgili Burhan Kuzu'nun bürosunda çalışma yapılıyor' diyen Demirtaş'a Kuzu'ndan anında cevap geldi.
Arınç ve Akdoğan nikah şahidi
Başbakan Yardımcıları Arınç ve Akdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in de bulunduğu törende Mehmet Cem Fendoğlu ile Büşra Yıldız'ın nikah şahidi oldu
AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı
Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Biz parti kapatmaya karşıyız ama 'Ben sırtımı teröre, terör örgütüne dayadım' diyenler, onu kınayamayanlar, teşvik edenler, iş birliği yapanlar, bunlar elbette hukuk adına hesap vermek durumundadır. Bunları da birbirine karıştırmamak lazım" "Bazıları iyi niyetle diyorlar ki 'Boş verin bunları süreci devam ettirin.' Tamam kardeşim, süreci devam ettirelim de sen bunlara bir defa dönüp şunu dedin mi, 'Sen bu sürecin düşmanları ile niye iş yapıyorsun, eğer başarılı olursan bu süreç ne olacak' dedin mi? 'Sürecin aktörü mimarı Tayyip Erdoğan'a savaş açıyorsun. Bu süreç zarar görür' dedin mi? Demedin" "Bu PKK, hem terörist hem ahlaksız. Onlara laf söylemeyeceksiniz, tek kelime cümle kuramayacaksınız. Gelip hükümete hiçbir şey yokmuş gibi 'Hadi devam edelim'. Oyun mu oynuyoruz burada. Herkes haddini bilecek. Herkes hukuk içinde demokrasi içerisinde hareket edecek" "Ne diyordu İmralı 'Bir gladyo var, kim Kürt meselesini çözmek istese ona savaş açıyor.' Özal'a açtılar, Erbakan'a açtılar. Şimdi Erdoğan'a birileri savaş açtı, kim onlar? Sen savaş açtın, sen savaş başlattın. 'Başkan seçtirmeyiz' dedin. Çözüm Süreci'nin aktörlerine savaş açtın. Amaç AK Parti'yi devirme değil bu süreci bitirme operasyonuydu. Burada sen kendini kullandırdın"
Hükümet kurma süreci
AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin dördüncüsü başladı
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.76 / Satış : 2.77
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 3.03 / Satış : 3.04
Altın (GRM)
Alış : 97.69 / Satış : 98.60
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
PARÇALI BULUTLU
PARÇALI BULUTLU
Sıcaklık:
Nem:%41
Rüzgar:1 km/sa
Basınç:1008,3 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:06

Güneş

05:45

Öğle

13:04

İkindi

16:51

Akşam

20:10

Yatsı

21:40

Lig Sonuçları
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...