Türkiye’nin Haber Sitesi
Uygulamalarımız
Reklam
Davutoğlu'ndan kritik telefon görüşmesi
SON HABER

Davutoğlu'ndan kritik telefon görüşmesi

Fransa'da rehine krizi
YENİ HABER

Fransa'da rehine krizi

İngiltere: IŞİD'i vururken Türkiye'den izin aldık
YENİ HABER

İngiltere: IŞİD'i vururken Türkiye'den izin aldık

ABD'den yeni açıklama! Rusya'ya uyarı
YENİ HABER

ABD'den yeni açıklama! Rusya'ya uyarı

Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
CHP’de olağanüstü kurultay rafa kalktı
CHP’de, seçimlerin ardından olağanüstü kurultay için harekete geçen parti içi muhalefet, yeterli imzayı bulamadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'uçak' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler günü resepsiyonunda açıklamalarda bulunuyor.
"MİT TIR'larında silah varsa ne olacak"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT TIR'larının durdurulduğu döneme işaret ederek, "O ihaneti biliyorsunuz değil mi. İşte onlar, Türkmenlere insani yardım götüren TIR'lardı. Silah varsa ne olacak, yoksa en olacak?" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu'ndan CHP milletvekillerine yemek
Güney Afrikalı gazeteci Gadija Davids, Güney Afrikalı yetkililerin dört İsrailli komutan hakkındaki tutuklama kararını destekleyen açıklamalarını “hukukun zaferi” olarak niteledi
Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"(Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi) Tabii ki hiçbir şekilde gerginliğin oluşmasını istemeyiz ama ülkemizin hukukunun korunmasıyla alakalı konuda da herhangi bir geri atılmayacağının da bilinmesi lazım"
24 Kasım Öğretmenler Günü
TBMM Başkanı Kahraman: "En karlı, en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır" "Eğitim ve öğretim ordusunun sorunlarının çözülmesi, taleplerin karşılanması, ihtiyaçların giderilmesi bizlerin görevidir. Bu noktada hiçbirinizin şüphesi olmasın, devletimizin imkanları ölçüsünde bu konuda her türlü düzenleme yapılacak"
64. Hükümet'in kurulması
Başbakan Yardımcısı Türkeş: "21. Yüzyılda ülkemizi yeni bir ufka taşıma misyonu üstlenmiş olan yeni hükümetimiz, önümüzdeki 4 yılda milletimize verilen sözlerin ve yapısal reformların gerçekleşmesi için yoğun çaba sarf edecektir"
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda devir teslim
Yalçın Topçu, 64. Hükümet'te Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirilen Mahir Ünal'a görevini devretti Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "Bu ülkede siyasetin ve sandığın üzerinde hiçbir vesayet kalmamıştır" "Kültür ve turizmi geleceğe en güzel şekilde taşımak için tüm gayreti göstereceğiz"
Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi
Başbakan Davutoğlu, İngiltere Başbakanı Cameron ile telefonla görüştü Davutoğlu ve Cameron'un görüşmede, Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi
Davutoğlu'ndan kritik telefon görüşmesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile telefonda görüştü.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı:
"Çok mutluyum. Hem Adanamıza hem Türkiye'ye faydalı işler yapmak için bu göreve seçildik"
Türkiye'ye gitmeyin uyarısı!
Rusya Dışişleri Bakanı, vatandaşlarına Türkiye'ye gitmeme çağrısında bulundu.
Kılıçdaroğlu: Kaygıyla izliyorum
Kemal Kılıçdaroğlu, Rus uçağının düşürülmesine ilişkin "Olayları ülkemiz adına büyük bir dikkat ve kaygıyla izliyorum." dedi.
HDP'den Meclis Araştırması istemi
Ramazanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini Gürcan'dan devraldı Bakan Ramazanoğlu: "Hem vicdan hem merhamet isteyen hem sevgi isteyen, gerçekten bakanlıkların içerisinde 'en zor bakanlık' dediğimiz, en yüreği sızlatan, yüreği dolduran bir bakanlığımız. Bu bakanlığın sorumluluğunu hem Sayın Başbakanı'mız hem Sayın Cumhurbaşkanı'mız ortak kararları sonucunda bana tevdi etmiş oldular"
64. Hükümet'in kurulması
AK Parti Kayseri İl Başkanı Özden: "(Mustafa Elitaş'ın Ekonomi Bakanı olması) Çok şükür memnunuz. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kayserimize bir bakanlık verdiler, Kayserimizin de bir bakanı oldu. Bu bizim için çok büyük mutluluk"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.87 / Satış : 2.88
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 3.06 / Satış : 3.07
Altın (GRM)
Alış : 99.48 / Satış : 100.6
YAZARLAR
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
AZ BULUTLU
AZ BULUTLU
Sıcaklık:
Nem:%72
Rüzgar:0 km/sa
Basınç:1022,7 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:06

Güneş

06:32

Öğle

11:44

İkindi

14:19

Akşam

16:43

Yatsı

18:02

Lig Sonuçları
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...