Belge
Türkiye’nin Haber Sitesi
Başkentte polise uzun namlulu silahla saldırı
YENİ HABER

Başkentte polise uzun namlulu silahla saldırı

Bülent Arınç: ‘Üniversite sayısını 180’e çıkardık’
YENİ HABER

Bülent Arınç: ‘Üniversite sayısını 180’e çıkardık’

Zeybekci’den Avrupalı Türk Markalar Birliği’ne destek
YENİ HABER

Zeybekci’den Avrupalı Türk Markalar Birliği’ne destek

Borsa haftayı düşüşle tamamladı
YENİ HABER

Borsa haftayı düşüşle tamamladı

Haber Başlığı
Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 

Bu Haber 770 defa okundu...
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Kılıçdaroğlu siyasi çıkarları uğruna karalama yapıyor
Hak-İş, yönetmen Suat Eroğlu'na yumruklu saldırıda bulunulduğu iddiasına ilişkin, "Kılıçdaroğlu, Hak-İş'in sanatla emeği buluşturan önemli bir faaliyetini siyasi çıkarları uğruna karalamaktadır" açıklamasında bulundu.
Alevi açılımı
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "Önümüzdeki dönemde Kürt meselesinde olduğu gibi bu mezhep esaslı farklılıklarda da medeni bir ülkede olduğu gibi uyumun teşekkül edeceği bir toplumsal ve siyasal iklim bekliyorum" "Bunu gerçekleştirecek yegane aktörün de AK Parti olduğunu söylemeliyim. Ben Alevi açılımında da önemli gelişmeler bekliyorum, inşallah hayırlı olur" AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: "İnsanların inançları, mezhepleri, inandıkları gibi yaşamak konusundaki eksikler, engeller, tabular neyse onları ortadan kaldırmak için gayret gösteriyoruz"
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Akademik Yılı açılışı
Başbakan Yardımcısı Arınç: "Çıta çok yükseldi. Bu halkımız için de böyle. Sokakta karşılaştığımız her vatandaş 15 sene evvel istemediklerini şimdi bizden istiyor. Hatta 3 sene evvel verilenlerin üstüne daha fazlasını koymak istiyor" "Türkiye bu özgürlüklerin tadını aldı. Bu kazandıklarımızın yanında 'yeni bina istiyoruz, spor alanları, kafeler istiyoruz', onu da yaparız. Meselenin anasını çözmüşüz biz. Anasını, temelini çözmüşüz" "Bu üniversiteler artık özgür. Bu özgürlük varken bu üniversitelerde bilim, ahlak, arkadaşlık, kardeşlik, Türkiye sevdası olur. İnşallah Türkiye bunlarla yükselir ve ileri gider"
CHP, SMS'ten iki yılda 925 bin lira tasarruf edecek
-Partinin, daha önce bir iletişim operatörü ile SMS başına 0,0286 kuruştan yaptığı sözleşmeyi, birim SMS başına 0,0101 kuruştan yenilediği belirtildi -Bu anlaşmayla sözleşme süresi olan iki yılda 925 bin lira tasarruf sağlanacak -Tedarikçi firmadan genel merkez ve parti okulunun elektrik ihtiyacı için alınan yüzde 12,5'luk indirim oranının ise yüzde 17 seviyesine yükseltildiği bildirildi
Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov Türkmenistan’da
Adana'daki karnavalın üçüncüsü, gelecek yıl nisanda yapılacak
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı
-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (6) "Bundan sonra bir partinin genel başkan yardımcıları üzerinden siyasi operasyon yapmaya kalkışanlar ya da başka bir parti için genel başkanını yerinden edip onun yerine bir genel başkan getirmek için yatak odasına girenlere kesinlikle izin de verilmeyecek, böyle bir uygulama yapan en büyük suçlu olarak cezalandırılacak" "Hep hesaplarında gördükleri rüya neydi bliyor musunuz? Özal sonrası ANAP, Demirel sonrası Doğru Yol, hep onu hesap ettiler. Ama biz ne ANAP'ız ne Doğru Yol'uz. Biz AK Parti'yiz, AK Parti. Biz konjonktürel bir siyasi hareket değiliz" "Biz kesinlikle yargıya, yargı-yürütme-yasama ilişkisinde bir hegemonya kurmak niyetinde olmadığımız gibi herhangi bir hegemonyayı da kabul etmeyiz. Güçler ayrılığı prensibine saygılıyız. Ama milletin seçtikleri üzerinde bir jüristokrasi kurmaya çalışanlara izin vermeyeceğimizi baştan söylemiştik, bundan sonra da söylemeye devam ederiz"
CHP PM Toplantısı sona erdi
-Toplantıda, partinin seçimlere yönelik açıklayacağı "Tutum Belgesi" ile son yaşanan gelişmelerin ele alındığı belirtildi -Genel Sekreter Tekin: "CHP tüm örgütleriyle yarın seçim olacakmış gibi hazırlanıyor. İktidar partisi bu sıkışmışlığı ancak millete dönerek çözebilir. Kendilerine güveniyorlarsa, hodri meydan"
MHP Grup Başkanvekili Vural:
"PKK'ya karşı sınır operasyonu yapma yetkisi alınmışken şimdi PKK'nın bizim üzerimizden sınır ötesi operasyon yapması olayı ile karşı karşıyayız" "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terör örgütü olarak nitelendirdiği bir örgüte silah yardımını engelleyemiyorsa bu nasıl bir devlet yönetimidir? ABD, PKK ve PYD'yi Türkiye'ye tercih etmiştir"
Batı Şeria'daki gösteriler
İsrail askerleri Batı Şeria'daki gösterilere, plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve atık suyla müdahale etti
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkan Conkar'ın kabulü
Geçen hafta Passolig kart başvurularına başlayan sarı-lacivertli taraftarların, şu ana kadar 6 bin 12 kart aldığı bildirildi
CHP'ye "elektronik yolla üyelik başvurusu"
-1 Ağustos'tan bu yana internet sitesi aracılığıyla elektronik üye başvurusu alan CHP'de, bugüne kadar 3 bin 915 başvuru yapıldı -Bu başvurulardan 856'sının üyelikleri kabul edilerek il ve ilçe başkanlıklarına bildirildi -CHP'nin 16 Ekim 2014 tarihi itibariyle yeni kurulan ilçeler dahil 970 ilçede parti kütüğüne kayıtlı toplam bir milyon 73 bin 816 üyesi bulunuyor
BBP Genel Başkanı Destici:
"Asla kabul edilmeyecek talepler, yavaş yavaş milletimize hazmettirilmeye çalışılmaktadır" "Hükümetin böyle bir talebi (sekreterya) kabul etmesi, şu ana kadar bu süreçlerde islediği yasal ve anayasal suçlara bir yenisini eklemekten başka bir şey değildir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç:
"Türkiye'yi dış politika alanında 'üstün becerisi' ile itibarsız ve güvenilmeyen bir ülke noktasına çeken Sayın Davutoğlu, CHP ve Sayın Genel Başkanına hakaret ederek, sorumluluklarından kurtulamaz"
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı
-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5) "Eski Türkiye buydu. Devlet mutlaka kendini gösterirdi, 'Ben buradayım' diye. 'Bir huzuruma gelsin şu vatandaş, bir hesap sorayım, bakayım gerçekten doğdu mu öldü mü boşandı mı ne yapıyor? Yeni devlet halkının hizmetinde ve emrindeki devlettir, vatandaşın devletidir. Yeni Türkiye bu" "Suç işlemeye niyeti olmayanların telaş etmesine de mahal yoktur ama niyetli olanlar bilsinler ki bundan sonra molotofkokteyli ile bir yere yaklaşan ateşli silahla yaklaşmış muamelesi görecek. Şimdiden uyarıyorum" "Bu toplumda panik havası yaratmanıza, terör havası yaratmanıza izin vermeyeceğiz. Türkiye'nin her köşesinde, kimse molotofkokteylini eline almaya cesaret etmesin. Uyarıyorum ve sonra 'Şu yaştaydı', 'Şu gençteydi' değil. O zaman bizi dönüp suçlamasın kimse"
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı
-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "Türkiye, istikrarın, demokrasinin, özgürlüklerin adası olarak, tek ümit ışığı olarak duruyor. Bu ümit ışığını yok etmeye çalışanlara karşı omuz omuza vereceğiz. Omuz omuza vermemiz esnasında da kamu düzenini inşa etmede kararlıyız" "Türkiye, özgürlükleri korumaya kararlıdır ve özgürlükleri genişletmeye de kararlıdır ama özgürlükler ancak güvenin ve huzurun olduğu yerde olur" "Konforlu odalarda ahkam kesenler, milli birliği temin edecek zihniyeti de politikaları da geliştiremezler, bu topraklara ait olma anlamında da vatanperverliği, milliyetçiliği temsil edemezler"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.23 / Satış : 2.24
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.82 / Satış : 2.83
Altın (GRM)
Alış : 88.33 / Satış : 89.30
Son Güncelleme : 25 Ekim 2014 - 06:00
HAVA DURUMU
İstanbul için Hava Durumu

Şimdi

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
16°C

Çarşamba

Açık
Açık
16°C : 23°C

Perşembe

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
16°C : 23°C

Cuma

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
15°C : 20°C
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:37

Güneş

07:00

Öğle

12:41

İkindi

15:40

Akşam

18:11

Yatsı

19:26

Kontv Milletin Kanalı

Süper Toto Süper Lig

Takım O G M B P
1 Beşiktaş 6 4 0 2 14
2 Galatasaray 6 4 1 1 13
3 Akhisar Belediyespor 7 4 2 1 13
4 Kasımpaşa 7 3 1 3 12
5 Fenerbahçe 6 3 2 1 10
6 Mersin İdmanyurdu 6 3 2 1 10
7 Gençlerbirliği 6 2 2 2 8
8 Gaziantepspor 6 2 2 2 8
9 İstanbul Başakşehir 6 1 0 5 8
10 Bursaspor 6 2 3 1 7
11 Trabzonspor 6 1 1 4 7
12 Karabükspor 7 2 4 1 7
13 Eskişehirspor 6 1 2 3 6
14 Çaykur Rizespor 6 1 2 3 6
15 Torku Konyaspor 7 1 3 3 6
16 Sivasspor 6 1 3 2 5
17 Balıkesirspor 6 1 4 1 4
18 Kayseri Erciyesspor 6 0 2 4 4
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...