Türkiye’nin Haber Sitesi
İlk turdaki fireler hangi partiden
YENİ HABER

İlk turdaki fireler hangi partiden

'HDP oy verirse biz vermeyiz'
YENİ HABER

'HDP oy verirse biz vermeyiz'

Kandil bombalandı iddialarına açıklama
YENİ HABER

Kandil bombalandı iddialarına açıklama

IŞİD Kana doymuyor! Vahşetlerine bir yenisini ekledi (+18)
YENİ HABER

IŞİD Kana doymuyor! Vahşetlerine bir yenisini ekledi (+18)

Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
TBMM Başkanlığı seçimi
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "İki arkadaşımız oylamaya katılamadı"
'HDP oy verirse biz vermeyiz'
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den TBMM Başkanlığı için flaş bir açıklama geldi.
İlk turdaki fireler hangi partiden
Tüm fireler CHP'den mi?
Meclis yeni Başkanı'nı seçiyor
TBMM Başkanlığı seçimlerinde, ikinci tur oylamada da adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşamadı.
Suriye'deki durum
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: "ÖSO, bütün ulusların tanıdığı tek meşru güç, PYD ise hiç kimsenin tanımadığı bir güç. Koalisyon PYD'yi destekliyor, ÖSO'yu desteklemiyor. ÖSO baştan itibaren dürüstçe desteklenmiş olsaydı durum bu noktaya gelmemiş olurdu" "Türkiye ne yapıyorsa uluslararası meşruiyet sınırları içinde yapıyor"
Türkiye'den 'oruç yasağına' tepki
Dışişleri Bakanlığı, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki oruç yasağına dair haberlere tepki göstererek, derin kaygıların Çin'in Ankara Büyükelçisi'ne iletildiğini bildirdi.
TBMM Genel Kurulu
Genel Kurul yeni Meclis Başkanı'nı seçmek üzere toplandı Geçen birleşimde bulunmayan 6 milletvekili yemin etti
Yunanistan'daki ekonomik durum
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır: "Komşumuz olduğu için Yunanistan'daki sorunun çözümlenmesi arzumuzdur. Yunanistan'da daha derinleşecek kriz mutlaka Türkiye'yi de etkileyecektir"
Meclis yeni Başkanı'nı seçiyor
İlk tur için oy verme işlemi başladı
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5) "Bugün bazı çevreler Türkiye'yi terör örgütleriyle irtibatlandırmaya çalışıp sonra da bu çatı altında konuşmaya kalkışanlar bilsinler ki AK Parti'nin iktidar olduğu hiçbir dönemde hiçbir yılda, ayda, günde, saatte, dakikada, saniyede terörle, şiddetle, zulümle işbirliği olmamıştır, olmayacaktır" "Türkiye'de madem ki millet 'koalisyon' demiştir, kimseye kapımızı kapatmayız. Milli iradenin tecelli ettiği bu tablo karşısında koalisyon görüşmelerinde en iyi niyetli tavrı sürdürürüz, her türlü müzakereyi yaparız ama ilkelerimizden taviz vermeyiz, dayatmalara izin vermeyiz" "Bütün bu çabalar inşallah iyi bir netice verir ama netice vermezse yine milletimizin huzuruna gider onun kararı neyse o kararın gereğini yaparız"
Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki turu tamamlandı
Bugün saat 15.00'da toplanan TBMM Genel Kurul'da Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki turu yapıldı. İşte seçimden çıkan sonuçlar...
AK Parti TBMM Grup toplantısı
-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "Yunanistan'ın ekonomik krizi aşabilmesi için elimizden ne gelirse, komşu bir ülke olarak, turizm, ticaret, enerji alanlarında ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırız" "Eğer biz benzer tablolarla karşı karşıya değilsek, AK Parti kadrolarının, hükümetlerinin yönettiği ekonomi sayesindedir"
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Bizim bir tane Meclis Başkanı adayımız var ve son turun son saniyesine kadar da sadece onu destekleyeceğiz. Erdemli davranış, herhangi bir dava arkadaşını pazarlık meselesi yapmayı ahlaksızlık olarak görür. Eğer biz Sayın İsmet Yılmaz'ı aday göstermişsek, herhangi bir aşamada pazarlık yapmak için göstermedik" "Sayın İsmet Yılmaz inşallah kazanır. Kazansa da kazanmasa da son ana kadar 258 desteğin arkasında olmasını talep ediyorum" "Burada nasıl Meclis Başkanlığı koalisyon ile irtibatlı değilse Cumhurbaşkanlığı makamı da Cumhurbaşkanımız da koalisyon müzakerelerinin parçası değildir, olmayacaktır. Cumhurbaşkanlığı makamını rencide edecek, Cumhurbaşkanımızı tartışma konusu yapacak hiçbir müzakerenin içinde olmayız"
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Hiç kimse ve aziz milletimiz kaygı içinde olmasın. Biz Türkiye'nin ne oldu bittilerle karşı karşıya bırakılmasına izin veririz ne de Türkiye'yi bir maceraya sürükleriz" "Türkiye kendi sınırlarını koruyacak kudrete ve askeri kapasiteye sahiptir. Hiç kimsenin bundan tereddüdü olmamalıdır" "Sınır ötemizde ortaya çıkacak ve Türkiye'nin içini etkileyebilecek, bölgesel dengeleri ortadan kaldırabilecek gelişmeler karşısında da kayıtsız kalmayız" "Herkes kendi kabilesine, etnik grubuna dönüp de onların güvenliğini düşünmeye başlarsa, işte o zaman parçalanma başlar"
Cumhurbaşkanlığı'ndan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye, Doğu Türkistan, İŞİD, PYD ve iç politikaya ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.67 / Satış : 2.69
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.97 / Satış : 2.99
Altın (GRM)
Alış : 100.6 / Satış : 101.6
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:34

Güneş

05:24

Öğle

13:00

İkindi

16:52

Akşam

20:25

Yatsı

22:05

HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
PARÇALI BULUTLU
23,5
PARÇALI BULUTLU
Sıcaklık:23,5
Nem:%48
Rüzgar:3 km/sa
Basınç:1013,9 hPa
Kontv Milletin Kanalı
Lig Sonuçları
Belge Reklam
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...