Belge
Türkiye’nin Haber Sitesi
ÜDİK 5. toplantısı Ankara’da yapılacak
YENİ HABER

ÜDİK 5. toplantısı Ankara’da yapılacak

Süper Lig hocası istifa etti
YENİ HABER

Süper Lig hocası istifa etti

Yargıtay Başkanı’ndan 'yeni yargı paketi' açıklaması
YENİ HABER

Yargıtay Başkanı’ndan 'yeni yargı paketi' açıklaması

Kartal: 'Biz bir aileyiz ve içimizde hallederiz'
YENİ HABER

Kartal: 'Biz bir aileyiz ve içimizde hallederiz'

Haber Başlığı
Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 

Bu Haber 782 defa okundu...
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
-Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Kıbrıs'taki petrol arama) Hatta benim şöyle bir teklifim oldu; madem devletler çözüm olana kadar birbirini muhatap almak istemiyor, özel şirket kurulsun, çalışmalar onun tarafından yürütülsün" "Sanki Arap baharını AK Parti başlattı, sanki Tunus'ta kıvılcımı biz başlattık, ordan komşu bölgelere yansımasını biz sağladık, Suriye'ye Arap Baharının gelmesini sanki biz tetikledik, bu hareketleri biz başlattık" "Suriye'de bir siyasi dönüşüm olmadan, buraya istikrarın gelmeyeceği muhakkak. Herkes bunu kabul ediyor, dünyada kabul ediyor"
Bakanlar Kurulu Toplantısı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Hiçbir gazeteci Sayın Demirtaş'ın 1,5 ay boyunca nerede olduğunu, grup toplantılarına neden gelmediğini, niçin basınla yüz yüze görüşme imkanı bulmadığını merak etmedi mi, sormadı mı? Sorma ihtiyacını duymadı mı? Duymadı diyelim ama biz neler olup bittiğini çok iyi biliyoruz" "Siyasetçilerle polemik yapmak benim çok arzu ettiğim bir şey değil. Yaparsam da iyi yaparım. 40 senedir siyasetin içinde bulunan bir insan olarak polemiğin nerede, ne zaman yapılacağını bilirim" "(Çözüm Süreci'yle ilgili HDP heyetine) Bize güvensinler, biz onlara güveniyoruz. Eğer güvensizlik varsa bu işin devam etmesi zaten mümkün değil"
Bakanlar Kurulu Toplantısı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1) "(Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi) Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik. Sayın Valimiz yanlış yapmıştır. Hissi davranmıştır "Yargıtay Başkanı Sayın Alkan, kendi adına bir açıklama yapmış. Bu konuşulur, tartışılır gerekliyse Sayın Adalet Bakanımız da herhalde bu konuda bir açıklama yapabilir" "Yargıtayda yeni daireler kurulmasını Sayın Adalet Bakanımız bir ihtiyaç olarak görmüşse bunu iyi bir gerekçe olarak kabul etmek zorundayız ancak Yargıtay Başkanımızın bu konudaki düşüncelerinin de dinlenmesinde, görüşülmesinde fayda olduğunu düşünüyorum"
İran ile nükleer müzakerelerin uzatılması
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: “Müzakereler nihai anlaşma sağlanana kadar ciddiyetle sürdürülecek” “ İran’ın nükleer teknolojisi ve tesislerinin faaliyetlerine devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın “
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Dokuzcan:
"Kadın ve erkeğin farklı yaradılışlara sahip olduğu üzerinden, eşitlik söylemini yok etmeye çalışmak, böyle mesajlar vermek, tüm toplumu olumsuz etkiler ve etkiliyor"
2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
-CHP İzmir Milletvekili Çam: "AB demek, demokrasi, insan hakları, cinsiyet eşitliği, temel özgürlükler, sendikal haklar ve laiklik demektir. AKP ise bunların tam tersidir" -MHP Manisa Milletvekili Akçay: "Sayın Erdoğan Emevi Camisi'nde henüz namaz kılamamıştır ama yüzbinlerce Suriyeli Türkiye'de camilerin önünde dilenmektedir. Siz onlara 'misafirimizdir' diyorsunuz. Bu nasıl misafirlik? Misafirleriniz dileniyor, Sayın hükümet" -AK Parti Manisa Milletvekili Berber: "Türkiye'de AK Parti hükümetleri hayalci bir politika üretmiyor. Tam tersi değişen paradigmalara göre politika üretiyor"
24 Kasım Öğretmenler Günü
-TBMM Başkanvekili Yakut, 81 ilden gelen öğretmen temsilcilerini kabul etti -Yakut: "Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkündür"
2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
-CHP Adana Milletvekili Loğoğlu: "Bir yanda milyarlarca liraya mal olan bir kaçak saray, öbür tarafta oğlu Ermenek kazasında ölen bir babanın yırtık lastik ayakkabısı. Bu iki fotoğrafı yan yana koyduğunuz zaman bu mudur sizin AB'ye taşıyacağınız Türkiye?" -CHP İstanbul Milletvekili Korutürk: "Türkiye'nin tehdit değerlendirmesi yeni baştan yapılmalıdır. Hükümet çevrelerinde, Milli Siyaset Belgesinin değiştirilmesi gerektiğinden söz ediliyor, Milli Siyaset Belgesinden önce mutlaka tehdit değerlendirmesinin yapılması lazımdır" -HDP Şırnak Milletvekili Kaplan: "Suriye politikasındaki yanlışınız bize de Suriye'ye de her tarafa büyük acılara neden oldu"
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Tokat Cezaevi'ni inceledi
Rapordan: "Yeni inşa edilen ceza infaz kurumlarının planları kapsamlı olarak yapılmalı, maliyet analizleri uzun vadeli olarak hesaplanmalı" "İaşe bedelleri her yıl gözden geçirilerek günün koşullarına uygun olarak belirlenmelidir"
'Dersim olayları bütün yönleriyle aydınlatılmalı'
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dersim olaylarına ilişkin, "Olayların bütün gerçek yönleriyle tartışılmasında ve aydınlatılmasında yarar var" dedi.
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Ceyhan Cezaevi'ni inceledi
Rapordan: "Çocukların suç ve suçun sonuçlarından arındırılıp topluma yeniden kazandırılması için Çocuk Eğitim Evleri'nin sayısının bir an önce artırılması gerek" "Sağlık sorunu olan hükümlü ve tutukluların hastaneye sevki konusunda ceza infaz kurumu idaresinin yetkisini artıracak bir düzenlemeye gidilmesi faydalı olacak" "Bütçe ödeneklerinin tahsisi yapılırken eğitim ve öğretimine devam edecek mahpusların okul kayıt ve harç ücretlerinin de göz önünde bulundurularak bütçe ödeneklerinin planlanması yerinde olacaktır"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
(Dersim olayları) Olayların bütün gerçek yönleriyle tartışılmasında ve aydınlatılmasında yarar var" "Biz, tarihimizle yüzleşmekten korkmayız. Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar, hatalar, eksiklikler, acı olaylar vardır ama önemli olan, ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir"
Kendilerini MİT'çi olarak tanıtan kişilerin Meclis'e girdiği iddiası
TBMM İdare Amiri Uslu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 5 kişiye Meclis'e giriş yasağı konulduğunu kaydetti Salim Uslu: (Kulislerdeki şarj cihazlarının bilgileri kopyaladığı iddiası) Durduk yerde bir gün 'MİT partimizi karıştırıyor', ikinci gün 'MİT bizi dinliyor' diyecekseniz. Eğer bunları diyorsanız; kanıtlayacaksınız, ortaya koyacaksınız"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.22 / Satış : 2.23
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.76 / Satış : 2.77
Altın (GRM)
Alış : 85.81 / Satış : 86.79
Son Güncelleme : 25 Kasım 2014 - 00:00
HAVA DURUMU
ISTANBUL için Hava Durumu
ÇOK BULUTLU
6,6°C
ÇOK BULUTLU
Nem:%82
Rüzgar:19 km/sa
Basınç:1024,1 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:06

Güneş

06:32

Öğle

11:44

İkindi

14:19

Akşam

16:43

Yatsı

18:02

Kontv Milletin Kanalı

Süper Toto Süper Lig

Takım O G M B P
1 Fenerbahçe 10 6 2 2 20
2 Beşiktaş 10 6 2 2 20
3 Galatasaray 10 6 3 1 19
4 Mersin İdmanyurdu 10 5 3 2 17
5 Bursaspor 10 4 3 3 15
6 Gaziantepspor 10 4 3 3 15
7 Akhisar Belediyespor 10 4 3 3 15
8 Trabzonspor 10 3 1 6 15
9 İstanbul Başakşehir 10 3 2 5 14
10 Kasımpaşa 10 3 3 4 13
11 Gençlerbirliği 10 3 3 4 13
12 Torku Konyaspor 10 3 4 3 12
13 Eskişehirspor 10 2 3 5 11
14 Çaykur Rizespor 10 2 4 4 10
15 Sivasspor 10 2 5 3 9
16 Kayseri Erciyesspor 10 1 3 6 9
17 Karabükspor 10 2 6 2 8
18 Balıkesirspor 10 1 7 2 5
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...