Türkiye’nin Haber Sitesi
Öğretmenlerle ilgili kritik karar
YENİ HABER

Öğretmenlerle ilgili kritik karar

TÜBİTAK'ın eski başkanına bir şok daha
YENİ HABER

TÜBİTAK'ın eski başkanına bir şok daha

Adaylıktan çekilmekten vazgeçti
YENİ HABER

Adaylıktan çekilmekten vazgeçti

Saddam'ın yardımcısı öldürüldü
YENİ HABER

Saddam'ın yardımcısı öldürüldü

Haber Başlığı
Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 


YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
MHP'nin milletvekili adayı Haberal, hayvan ticaretine tepkili
Sokaktan kurtardığı 100'den fazla köpeğe bakan MHP Ankara milletvekili adayı Haberal, seçilirse Meclis'te hayvan hakları ile ilgili çalışmalar yürütmek istiyor Haberal: "Hayvanların alınıp satılmasına karşıyım" "Babası CHP'li, oğlu MHP'den aday oluyor' gibi bir algı toplumda var ama öncelikle ben, babam CHP'li olmadan evvel MHP'liydim" "Şu anki kadar bir teveccüh hiçbir zaman toplumda gözükmüyordu. Ciddi bir oy alacağız. MHP'nin 1. parti olması hiçkimseyi şaşırtmasın, bizi hiç şaşırtmayacak"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
"(7 Haziran seçimlerine yurtdışından katılım) Büyükelçiliklerimiz, konsolosluklarımız önünden, kısmen uzakta olan vatandaşların, minibüslerle, otobüslerle taşınması sistemi üzerine çalışıyoruz. Ayrıca çeşitli yerlerde toplantılar yapacağız. Hangi görüşten olursa olsun, hangi partiyi destekliyor olursa olsun sivil toplum kuruluşlarımızı bir araya getireceğiz" "(DAEŞ ve İslamofobi) Büyük resim, aslında Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra ortaya konulan resim. Tablo, ana şekliyle karşımızda duruyor. Birkaç rötuş yapılıyor ve maalesef 1915 sonrasındaki İslam dünyasına dönük senaryo, birebir, altına karbon kağıdı koyulmuş şekilde tekrar uygulanmaya çalışılıyor" "İnanın ki birkaç sene sonra, işi bittikten sonra, kullanıp bir mendil gibi kenara atıldıktan sonra DAEŞ diye bir ismi hatırlamayacağız bile"
Öz’den giderayak Sarıgül’e paralel kıyak
17 Aralık darbe girişimi sırasında Sarıgül’ün imar yolsuzluğunun Zekeriya Öz tarafından sümenaltı edildiği ortaya çıktı.
Beştepe Sofrası bu kez 1915 için kuruluyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe sofrasını bu kez 1915 olayları için kuruyor.
Adaylıktan çekilmekten vazgeçti
CHP'nin Mersin'den 4. sıra milletvekili adayı olan ve geçtiğimiz günlerde adaylıktan çekilen Baysan'ın kararından vazgeçtiği bildirildi.
HDP Antalya milletvekili adaylarını tanıttı
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Serik'teki esnaf kardeşlerimiz, halkımız bir linçle sürgün tehditiyle karşı karşıya" "Provokasyona izin vermedik, aynı olgunluk ve soğukkanlılıkla hiçbir provokasyona da alan açmayacağız"
Davutoğlu, AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: "(Üç dönem ilkesi) Bu ilkenin yanlışlığı doğruluğu üzerine hala tartışabiliriz. Ama tartışamayacağımız bir tek şey var. Üç dönemini tamamlayan arkadaşlarımızın dava sadakatini tartışmayız, tartıştırtmayız" "Özellikle kıdem bakımından çok önemli görevler de üstlenmiş, üç dönemi bitiren dostlarımızı, arkadaşlarımızı, parti içi özellikle de yeni milletvekillerimizin oryantasyonu da dahil olmak üzere bir anlamda iç hizmet eğitimi gibi tecrübelerinden istifade etmek üzere bir göreve davet edeceğiz. Taa ki tekrar tekrar Amerika keşfedilmesin, bir gelenek kendini yeniden üreterek gelecek nesillere intikal edebilsin. Bunun için başlı başına genel merkezde bir siyasi tecrübe aktarımı birimi oluşturmayı düşünüyoruz"
Meclis, kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili taslak raporunu hazırladı
-TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Komisyonu, hazırladığı taslak raporu üyelere gönderdi -Taslak rapordan: "Kadına yönelik ayrımcılığa neden olan, kadına yönelik şiddeti onaylayan, yeniden üreten tüm olumsuz yargıların ve geleneksel tutumların değiştirilmesi gerekmektedir" "Tüm topluma etki edecek bilinçlendirme, farkındalık ve zihniyet dönüşümü seferberliği başlatılmalıdır. Yöntemsel olarak eğitim ve kampanyalar başta olmak üzere farklı araçlar kullanılmalıdır" "Ayrıca olumsuz geleneksel uygulamaların kültür kadar dinden kaynaklandığı yönündeki yanlış algının da toplumun aydınlatılması suretiyle giderilmesi gerekmektedir" "Medyada 'namus cinayeti' yerine 'sözde namus cinayetleri' ifadesi kullanılsın"
Davutoğlu, AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: "Geçenlerde bir an kahramanlık yapmaya soyundu Kılıçdaroğlu, 'bizi kapattırmaya çalışıyorlar' dedi ya, o zaman 'hadi, hemen değiştirelim şu anayasayı' diye teklifte bulunduk, baktık komisyonda kayboldular. Çünkü onların vehim olarak taşıdıkları şeyi biz yaşadık. AK Parti grubu aylarca partisi muhtemelen kapatılacak bir milletvekili topluluğu olarak Meclis'te kararlı şekilde devam etti" "Fire vermedik, dizleri titremedi 23. dönem milletvekillerinin, yarın ne olacağız diye düşünmediler. Küçük fırsatçılıklar içinde bir an önce ben bir başka partiye kapağı atayım da kapatılan bir parti ya da batmakta olan bir gemiden kaçayım diye bir fare zihniyetine girmediler. Aksine birilerinin batmakta olan geminin aslında hiç batmayacak bir dava gemisi olduğunu göstermek istercesine o geminin her bir tahtasını, sancağını tutarak o gemiyi yürüttüler"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
"Biz Türk milliyetçisi insanlarız. Kadını erkeği bir yana hepimiz aynı düşünce içerisinde Türkiye'ye ve ülkenin geleceği için hizmet etme yolundayız"
İstiklal Mahkemelerinin belgeleri gün yüzüne çıktı (2)
İstiklal Mahkemeleri; asker firarileri, rejime muhalif olanlar, iktidara destek vermeyen gazeteciler, şapka inkılabına muhalefet edenler, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast, Şeyh Said ayaklanması ve İskilipli Atıf Hoca hakkında yargılama yaptı Şapka kanununun çıkarılmasıyla Hükümete karşı oluşan tepki ve protestolar üzerine, Ankara İstiklal Mahkemesi bu hareketleri Cumhuriyet’e karşı yapılan ayaklanma teşebbüsleri şeklinde algılayarak Sivas, Tokat, Erzurum, Rize, Giresun ve Ankara’da gezici olarak görev yaptı ve ayaklanma saydığı bu olaylara müdahil oldu 4 Mayıs 1949'da çıkarılan "İstiklal Mehakimi Kanunu ile Tadillerinin Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Kanun" ile İstiklal Mahkemeleri tamamen lağvedildi
AP'nin 1915 olaylarına ilişkin kararı
Türkiye-AB KPK Eş Başkanı Demirkıran: "Tarihi gerçekler ortaya konmadan, ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak sözde soykırımı Türkiye’ye kabul ettirmeye çalışmak, ancak gerçeklerle yüzleşmekten korkan bir ruh halinin aciz çabaları olabilir"
İdris Naim'in istifasına AK Parti'den ilk tepki
İdris Naim Şahin'in Milad Partisi'nden istifa etmesine ilk tepki AK Parti'den geldi
İstiklal Mahkemelerinin belgeleri gün yüzüne çıktı (1)
Kurulmasının üzerinden geçen 95 yıl sonra, İstiklal Mahkemeleri'ne ait bazı belgeler kamuoyunun bilgisine sunuldu Bu belgeler 3 ciltte toplandı. "İstiklal Mahkemeleri" başlıklı birinci cilt 330 sayfadan, "İstanbul İstiklal Mahkemeleri" başlıklı ikinci cilt 286 sayfadan, "Elcezire İstiklal Mahkemesi" başlıklı üçüncü cilt ise 290 sayfadan oluşuyor TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkan Yardımcısı Koçin'in proje koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda; İstanbul, Elcezire, Eskişehir, Isparta, Amasya, Ankara 1, Ankara 2, Kastamonu, Konya, Pozantı, Şark ve Yozgat İstiklal mahkemelerinin arşiv belgelerinin envanter çalışmaları tamamlandı Bu çalışma neticesinde tespit edilen 874 klasör, bin 471 dosya, 158 defterin envanteri çıkarıldı. Bunlar arasında yer alan 26 karar defterinin Osmanlı Türkçesinden bugünün Türkçesine çevirisi ve elektronik ortama aktarılma­sı işlemleri gerçekleştirildi -İstiklal Mahkemeleri ilk olarak 7 bölgede 18 Eylül 1920'de kuruldu
Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 5 daimi üyesi, dünyanın kaderini belirleyemez, belirlememelidir. Dünya 5’ten büyüktür” dedi.
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.66 / Satış : 2.68
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.88 / Satış : 2.89
Altın (GRM)
Alış : 102.2 / Satış : 103.8
Belge Reklam
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
PARÇALI BULUTLU
6°C
PARÇALI BULUTLU
Nem:%67
Rüzgar:13 km/sa
Basınç:1022,5 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:36

Güneş

06:05

Öğle

12:57

İkindi

16:36

Akşam

19:36

Yatsı

20:57

Kontv Milletin Kanalı
Lig Sonuçları
Belge Reklam
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || [email protected]
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...