Belge
Türkiye’nin Haber Sitesi
Tezkere görüşmeleri açık yapılacak
YENİ HABER

Tezkere görüşmeleri açık yapılacak

‘Paralel’ operasyonunda 7 polis mahkemeye sevk edildi
YENİ HABER

‘Paralel’ operasyonunda 7 polis mahkemeye sevk edildi

Çözüm süreci komisyonunda kimler olacak?
YENİ HABER

Çözüm süreci komisyonunda kimler olacak?

İlk ziyaretlerim Türkiye ve Polonya'ya
YENİ HABER

İlk ziyaretlerim Türkiye ve Polonya'ya

Haber Başlığı
Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 

Bu Haber 768 defa okundu...
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Grönland başbakanının yolsuzluk soruşturması
Danimarka'ya bağlı özerk Grönland Adası Başbakanı Hammond, kamu bütçesinden yaptığı özel harcamalar nedeniyle başlatılan soruşturma sürerken istifa etti
İsrail'in Gazze ablukası
İsrail, 2006'dan bu yana ilk kez çok sayıda ağır vasıta ve iş makinesinin Gazze Şeridi'ne ithal edilmesine izin verdi
Yeni yasama yılı resepsiyonu
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Davutoğlu'nun Başkanlık Divanı'ndaki odada görüşmesini eleştirdi Bahçeli: "Sezar gibi odaya çekilmeleri yakışıksız davranış. Milletin asli unsuru olmasam burayı terk ederdim" Başbakan Davutoğlu, MHP'nin tezkereyle ilgili olumlu tutumu nedeniyle Bahçeli'ye teşekkür etti
Filistin, "işgali" BMGK'ya taşıyor
Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, "İşgalin sonlandırılması karar taslağını" BMGK'ya taşıyacaklarını açıkladı
Başbakan Davutoğlu'nun Demirtaş'ı kabulü
Çözüm sürecinin ağırlıklı olarak görüşüldüğü kabulde, sürecin olumlu bir şekilde ilerlediği ancak yapılan açıklamalar nedeniyle kamuoyunda tam tersi bir algı oluşturulduğu gündeme geldi
Irak ve Suriye tezkeresi
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: "Tezkere görüşmeleri yarın TBMM Genel Kurulu'nda büyük ihtimalle açık yapılacak"
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş:
"Başbakan Davutoğlu 'Hem Kobani etrafından hem Irak'ın diğer bölgelerinden IŞİD'in sökülüp atılması gerektiğini düşünüyoruz' dedi" "PYD'ye silah yardımını neden Türkiye yapmasın?" "Türkiye kaygı duyduğu yapıya destek olamaz. Bu kaygıların giderilmesi lazım. Bunun yolu diyalogdur, temastır, karşılıklı çıkarların ortaklaştırılmaya çalışılmasıdır" "Sayın Erdoğan, grup konuşmasının bir benzerini yaptı. Siyasi içerikli konuşmaydı"
AA Arnavutça yayına başladı
-Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Arnavutça dilini konuşan ve o dille yaşayan insanlar bizim uzun yıllar birlikte yaşadığımız, kader birliği yaptığımız kardeşlerimiz" "Bizim bu yakınlaşmayı, tarihi mirası daha da büyütmemiz gerekiyor. Bu açıdan ben Arnavutça yayının çok önemli olduğuna ve çok büyük hayırlara vesile olacağına inanıyorum" Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Bu yayının yapılması, Türkiye ile Arnavutluk arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi açısından önemlidir"
CHP'li 3 kadın vekil Meclis'i terk etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM'de konuşma yaparken CHP'li Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz ve Nur Serter salonu terk etti.
Yeni yasama yılı başladı
-Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanı" sıfatıyla ilk kez yasama yılı açış konuşması yaptı -Erdoğan için Genel Kurul'a promter kuruldu -HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Genel Kurul'da bulunmadı. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ise Erdoğan'ın konuşmasını sonuna kadar izledi -Erdoğan'ın Genel Kurul'a gelişinde bazı CHP'li milletvekilleri ayağa kalkmadı, bazıları da konuşması sırasında kulise çıktı
"IŞİD'le mücadelede askere ihtiyacımız yok"
Irak Dışişleri Bakanı Caferi: "Irak'ın askere değil, silah yardımına ihtiyacı var. Biz ne topraklarımızda savaşacak asker ne de askeri üs inşa edilmesi talebinde bulunduk"
Başbakan Davutoğlu'nun Demirtaş'ı kabulü
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: (2) "(Tezkere) Biz, hayır oyu kullanacağımızı belirttik. Eleştirilerimiz var" "Askeri kara operasyonlarından çok, uluslararası Suriye'ye dönük işgalden çok yereldeki direniş gösteren grupların desteklenmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum" "Biz, tabii ki Suriye'de olup bitenlere sessiz kalınsın demiyoruz ama çözüm yöntemi olarak önerdiğimiz şeyler, farklıdır" "Bu kritik günlerde, kritik saatlerde de çözüm süreci adına umutlu gelişmeleri, pratiğe yansıtabilmek için çaba sarf etmek lazım. Barış, sadece lafla yürüyen bir peynir gemisi değildir"
MHP Genel Başkanı Bahçeli:
"Türkiye için IŞİD ne kadar gayrimeşru ise PYD-PKK da o kadar gayrimeşru, yasa dışı ve uluslararası hukuka aykırı insanlık düşmanlarıdır. AKP'nin terör örgütleri arasında seçim yapma, ehveni şer görme hak ve salahiyeti yoktur, olamayacaktır" "Terör karşısında tarafsız bölge yoktur. İyi veya kötü terörist tasnifi ise insanlığın ihlalidir. Partimiz, TBMM'nin gündemine gelecek tezkereye de her türlü eleştirisi saklı kalmak kaydıyla, bu hassasiyetle bakacak ve tercihini Türk milletinden yana kullanacaktır" "AKP’nin komşu coğrafyaları anlama, algılama ve anlamlandırma konusundaki perişanlığı daha net görülebilecektir. Şimdiye kadar, hükümetin hiçbir tahmini tutmamıştır. Hükümetin hiçbir politikası yerini bulmamış, hiçbir taahhüdü, hiçbir tasavvuru amacına ulaşamamıştır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yasama yılı açış konuşması
-MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Sayın Cumhurbaşkanı, Türkiye'ye bir vizyon çizeceği yerde 60. Hükümetin Bakanlar Kurulu'nun sözcüsü olarak uygulamalardan özetler sunmuştur. Bu da tatmin edici olmamıştır"
Yeni yasama yılı başladı
-CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "(Vesayetten kurtulmamız gerekiyor) diyordu Sayın Cumhurbaşkanı, herhalde Davutoğlu'nun bundan bir ders çıkarıp vesayetten kurtulması lazım"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.27 / Satış : 2.28
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.87 / Satış : 2.88
Altın (GRM)
Alış : 88.86 / Satış : 89.85
Son Güncelleme : 02 Ekim 2014 - 03:00
HAVA DURUMU
İstanbul için Hava Durumu

Şimdi

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
16°C

Çarşamba

Açık
Açık
16°C : 23°C

Perşembe

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
16°C : 23°C

Cuma

Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
15°C : 20°C
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:16

Güneş

06:38

Öğle

12:47

İkindi

16:05

Akşam

18:43

Yatsı

19:59

Kontv Milletin Kanalı

Süper Toto Süper Lig

Takım O G M B P
1 Akhisar Belediyespor 4 3 0 1 10
2 Beşiktaş 4 2 0 2 8
3 Gençlerbirliği 4 2 1 1 7
4 Galatasaray 4 2 1 1 7
5 Fenerbahçe 4 2 1 1 7
6 Mersin İdmanyurdu 4 2 1 1 7
7 Bursaspor 4 2 2 0 6
8 Kasımpaşa 4 1 0 3 6
9 Torku Konyaspor 4 1 1 2 5
10 Gaziantepspor 4 1 1 2 5
11 Eskişehirspor 4 1 1 2 5
12 İstanbul Başakşehir 4 0 0 4 4
13 Trabzonspor 4 0 0 4 4
14 Balıkesirspor 4 1 3 0 3
15 Kayseri Erciyesspor 4 0 1 3 3
16 Sivasspor 4 0 2 2 2
17 Çaykur Rizespor 4 0 2 2 2
18 Karabükspor 4 0 3 1 1
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || bilgi@belge.com.tr
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...