Türkiye’nin Haber Sitesi
Belge.com.tr
AK Parti'den yeni tanıtım filmi
YENİ HABER

AK Parti'den yeni tanıtım filmi

Elvan açıkladı: HDP, MHP ve CHP...
YENİ HABER

Elvan açıkladı: HDP, MHP ve CHP...

CHP'ye kötü haber! 27'den tekrar 25'e düştü
YENİ HABER

CHP'ye kötü haber! 27'den tekrar 25'e düştü

Çelik: Kabullenilecek bir durum değil
YENİ HABER

Çelik: Kabullenilecek bir durum değil

Arınç: O merkez tespit edildi
Arınç: O merkez tespit edildi

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' dedi.
 
Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşma yaptı. ''Benim Başbakanım, her seçimden önce iddia ediyor ve diyor ki, 'İkinci parti olursam siyaseti bırakırım'' diyen Arınç, şunları kaydetti: 
 
''Böyle diyen bir adamın karşısında Kılıçdaroğlu, 'Ben yüzde 30'dan aşağısını', Bahçeli, 'Ben yüzde 20'den aşağısını kabul etmiyorum' diyemedi bugüne kadar. Yeri geldi CHP'ye bir sözüm daha var. Varlığını devam ettirebilmesi için bu seçimlerde kimleri aday gösteriyor? İstanbul'da Sarıgül'ü. Başbakanımız söyledi: 'Sarıgül, Baykal döneminde partiden ihraç edilmiş bir insan. Büyük yolsuzluklar yaptığı iddiasıyla' Kılıçdaroğlu da 'Ben bu yolsuzluklara karşıyım' diye meşhur olma sevdasında. Bir fotoğraf çektirmiş odasında dosya dosya dosyalar var. 'Yolsuzluk dosyaları' diye üzerine yazmış. En kalın dosyaların üzerinde de Mustafa Sarıgül yazıyor. Söylemek istediğim şu: Sarıgül'ün şahsına birşey söylemiyorum. Ama Sarıgül'ü partiden oy birliğiyle atanlara birşey söylemek istiyorum. Nasıl böyle bir karar verdiniz ki bu kişiyi büyük bir nümayişle aday yaptınız? O zaman söyledikleriniz yalan mıydı? Yani hiçbir yolsuzluğu yoktu adamcağızın da sırf atmak için partiden kalın kalın dosyaların üzerine ismini mi yazdınız? Yoksa herşey vardı da İstanbul'da, başka türlü kazanmayız diyerek dün söylediklerinizi inkar mı ediyorsunuz.'' 
 
''Bugün AK Parti hükümetini, Başbakanımızı yıpratmaya çalışan bir merkez var. Bu merkezin yargısında da medyasında da başka yerlerinde de bir üst akıl tarafından işleri planlayan ve tek bir amaca yönelik, planlı hareket içerisinde bulunan insanlar var. Bunlar teşhis edildi, tespit edildi'' ifadesini kullanan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
''Herkes sadece anayasada belirlenen görevlerini yapabilir. Her memurun kafasından farklı partiler geçebilir. Siyasi düşünceleri farklı olabilir. Ama yaptığı işe bunu aksettirmemesi lazım. Yapılan iş kamu görevidir. 76 milyon insanı ilgilendiren görevlerde particilik yapamazsın, partizanlık yapamazsın, hele hele hükümet düşmanlığı hiç yapamazsın. Bunlar ortaya çıktılar. Hükümet tedbirini aldı, almaya da devam edecek. Tek gayeleri var, hükümeti yıkmak. Bizim de tek amacımız var, hükümeti yıktırmamak, ayakta tutmak ve bu oyunu bozmak. Sadece AK Parti değil bütün Türkiye bu oyunu anladı. Hükümetin yıkılmaması, yıpranmaması, itibar kaybetmemesi için el ele verdi ve hamdolsun hepimiz, 76 milyon büyük bir ekseriyetle hükümetimizin yanında, Başbakanımızın yanında AK Parti'nin yanında bu oyunu bozmak için söz verdi.''
 
İstikrarın bozulmaması, halkın merak ve endişe içinde olmaması gerektiğini dile getiren Arınç, "Çünkü Türkiye, geçmişte siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle çok şeyini kaybetti. Bugün tekrar onlar kaybolsun diye uğraşanlar var. 'Ben bu hükümet döneminde servetime servet kattım, 10 misli daha çok para elde ettim, kar ettim ama şu hükümet yıkılsın da servetimin yarısı gitsin' diyenler varsa bizim mücadelemiz, elbette bu hükümeti yıkmak isteyenlere karşıdır" diye konuştu.
 
Arınç, 1999'da Merve Kavakçı'nın parlamentoya geldiğinde ona reva görülen zulmü ve haksızlığı hatırlatarak, 31 Ekim'de Canan Candemir Çelik'in de içinde bulunduğu 5 kadın milletvekilinin hiçbir sıkıntı yaşamadan meclise girdiğini söyledi.
 
"Hiçbir gürültü patırtı olmadan, dün 'dışarı dışarı' diye tempo tutanların, bugün önlerine baktığı ve her şeyin kabul edildiği bir Türkiye'ye geldik" diyen Arınç, başörtülü milletvekillerinin kürsülere çıkabildiğini, komisyon başkanı olabildiğini ifade etti.
 
CHP'nin başındakilerin, grupbaşkanvekillerinin bu durumu kabullendiklerini ifade ettiklerini belirten Arınç, "Ama sonra ne yaptılar biliyor musunuz? Bir imza kampanyası başlattılar, içinde de 21 tane milletvekili, 'Başörtüsü istemiyoruz' diye imza verdi. Millet, bunları biliyor ve bilmeye devam edecek" diye konuştu.
 
Hükümetin, Başbakan'ın ve AK Parti'nin yanında olduğunu dile getiren Arınç, şöyle devam etti:
 
"Çünkü bu hükümet varsa Türkiye'de her güzelliğin sigortasıdır. 11 sene evvel neyin çilesini çekiyorduk? 11 yıldan beri neyin mutluluğunu yaşıyoruz? Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır. Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii." 
 
Arınç, Türkiye'de bir cemaatin değil onlarca cemaatin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
 
"11 yıldan beri büyük bir huzur içindeyiz. Çok güzel çalışıyoruz, çok güzel hizmetler peşindeyiz, hiçbir ayrımcılığa tabii tutulmuyoruz. 'Kursumuz, evimiz, lojmanımız basılacak' endişesi içinde değiliz. Geçmişte böyleydi. 'Siz geldiniz her şey serbest oldu' diyorlar. Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz. Çözüm sürecinin teminatı biziz. Biz yoksak çözüm süreci de yok. Biz yoksak cenazeler gelmeye devam eder. Biz yoksak karakollar basılmaya devam eder. Biz yoksak ülkenin insanları, birbirine düşmanlıklarını arttırır. Biz varız ki, Diyarbakır'da da Hakkari'de de Batman'da da sabah 3'lere kadar insanlar, başı dik, alnı açık geziyor. İsmini saydığım illerde de başkalarında da seçimi kazanacak noktadayız. Hayal söylemiyorum. Tek şunu istiyorum, belki de Bursa'nın başarısı, zaferinden önce Batman'ın, Diyarbakır'ın haberini alırsak şaşmayın. Her yerde kazanacağız inşallah."
 
"Biz gidersek Necdet Sezer'in elindeki anayasa kitapçığını fırlatmasından, bir hükümetin düştüğü gibi, ekonominin tepetaklak olduğu gibi, doların 600'den bir milyon 600'e çıktığı günlere döneriz" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ekonomi çöker, maaş ödeyemezler, çiftçiye destek veremezler, yüksek hızlı trenden vazgeçerler, yapamazlar. Biz yapıyoruz bunları. Bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın, bu insanlar mı yüksek hızlı tren yapacak? Bu insanlar mı İzmir-İstanbul Otoyolu'nu yapacak? Bu insanlar mı senede 11 katrilyon çiftçi kesimine destek verecek? Bu insanlar mı Türkiye'nin başını dik tutacak? Sosyal Güvenlik Kurumu'nda hepinizin tedavi olması için, istediğiniz hastanede sağlık muayenesinden geçmeniz için 70 katrilyon lira veriyoruz. Hazineden bunlar mı verecek? 70 kuruş veremezler. Her şey tersine döner. Bu kadar açık söylüyorum, para, üretim, ihracat, hamle, yatırım, kalkınma olmaz. İnsanlar birbirine düşer."
 
''Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın''
 
Arınç, cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz. Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Hepsi kardeşimiz, hepsi gönlümüzde, hepsi başımızın üstünde. Onların başarısına dua eder, onlardan başarımız için dua bekleriz ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."
 
Türkiye'nin başka yerlerine de gönderilebileceğini söyleyen Arınç, "Orada bana görev verilebilir, oralara da gitmem lazım. İl başkanlarına söyledim, her fırsatta geleceğim, her fırsatta ilçelerimize gideceğiz, hizmetlerimizi anlatacağız, yaptıklarımızı göstereceğiz. Ama beni başka yerlere de gönderirlerse o zaman izinli olduğumu, görevli olduğumu bilesiniz" dedi.
 
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamıştır. Yorum Yapmak için "Yorum Ekle" Butonuna Tıklayın.
SİYASET HABERLERİ
Hakkari'de Selahaddin Eyyubi Havalimanı açılışı
-Başbakan Davutoğlu: (1) "Hakkari’de, Yüksekova’da havalimanı olur mu diye düşünenlere, şimdi en güzel cevap; Türkiye Cumhuriyeti Devleti için vatandaşları arasında fark yoktur, Ordu, Giresun’da havalimanı olursa Yüksekova’da da olur. Hiçbir ülkemizin hiçbir coğrafyası, hiçbir santimetrekaresi birbirine ırak olmayacak. Gönüller birbirine ırak olmayacak" "Yüksekova şahit olsun, dağlar şahit olsun, Çanakkale’de nasıl ecdadımız omuz omuza bu milletin onuru, haysiyeti için yürümüşse, nasıl Selahaddin Eyyubi Kudüs’e inancımız için yürümüşse, biz de geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz" "Kilimlerimizin desenlerinin birleşmesi gibi ülkemizin her santimetrekaresini birbiriyle ebediyen Hakkari kilimi gibi kılmaya geliyoruz"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
"Son 13 yılda Türkiye'ye çağ atlattık, büyük bir devrimim gerçekleştirdik, 13 yılda Türkiye, 50 yıllık ivme kazandı"
Davutoğlu: 'Havalimanının adı Selahaddin Eyyubi'
Başbakan Davutoğlu, açılışı yapılan Hakkari Yüksekova Havalimanına birlik ve kardeşlik mesajı vermek için Selahaddin Eyyubi adını verdiklerini bildirdi.
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal:
"Dün New York Times dedi ki; 'NATO ve ABD Türkiye'deki seçimlere müdahale etmelidir.' Size soruyorum; Mısır'da darbe olduğunda, yüzde 52 oyla seçilmiş bir cumhurbaşkanı darbe ile indirildiğinde, bu modern dünyanın, AB'nin, ABD'nin sesi çıktı mı? Çıkmadı" "Bunlar yalancı çoban. Bunlar 'kim 1 veriyorsa biz 5 fazlasını veriyoruz' dediler ama ne yaptılar? Milleti maalesef bir ekmeğe, devleti 70 sente muhtaç ettiler ama biz 13 yıldan beri söz verdiğimiz her şeyi yaptık"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli:
"Üç partinin bir araya gelerek oluşturacağı koalisyon bu ülkeyi sadece uçurumdan aşağı atar"
DSP Genel Başkanı Türker:
"Başkanlık sistemine geçiş, akıllı telefon sisteminden tekrar manyetolu telefon sistemine dönüştür"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:
"İnsani gelişme endeksi diye bir şey var, bir ülkenin gelişmesi sadece kullandığı elektrik, yollar ve şehirleşmesi ile ölçülmüyor. Dolayısıyla bunlara bakacağız ama insani gelişmişlik bakımından su hayatın merkezinde olan bir şeydir"
CHP'nin Ereğli mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "(Emekliye parayı nereden vereceksin) diyorlar. Söyleyeyim; sizin çerez saydığınız yerlerden vereceğim. Siz Mercedes'leri çerez sayıyorsunuz. O kaçak saraya bağlı olan bütün hortumları keseceğim, emekliye vereceğim" "CHP'ye oy versin, vermesin 77 milyon yurttaşımı kucaklayacağım. 'Şu bizdendir, o değildir' ayrımını yapmayacağım. Ülkeye barışı ve kardeşliği getireceğim"
Filistin-İsrail müzakereleri
Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Ebu Rudeyne: "İsrail'le yapılacak herhangi bir müzakere, 1967 sınırlarında ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletini tanıma esası çerçevesinde olmalı"
Çelik: Kabullenilecek bir durum değil
Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın vefatına ilişkin konuşan Bakan Çelik, sert açıklamada bulundu.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:
"MHP, daha seçim kampanyaları başlamadan konumunu belli etmiş, tek başına iktidarı hedeflediğini duyurmuştur. Kimselerle ittifak yapmamıştır"
Adana'da milletvekili adayına yapılan silahlı saldırı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "İktidar failleri süratle yakalayıp adalete teslim etmek zorundadır" "Bu tür provokasyonlar olabilir. Tehdit, şantaj olabilir. Bütün bunlara karşı soğukkanlılığımızı korumak zorundayız"
HDP'nin Denizli mitingi
Eş Genel Başkan Demirtaş: "Yüksekova Havaalanı açılışında bir kez daha bize hakaret edecek, HDP’ye, HDP’ye oy verenlere hakaret edecek. Açık söylüyorum, havaalanı yapmak, yol yapmak, bu ülke için faydalıdır. Kimin emeği geçmişse Allah razı olsun. İşçisinden mühendisine kadar kimin emeği geçmişse onlara teşekkür ediyorum ama sen yaptığın bir hizmeti, halka hakaret etmek için kullanırsan, o hizmetin kıymeti kalmıyor" "Keşke hepimizin cumhurbaşkanı olabilseydin de Yüksekova Havaalanının kurdelesini beraber kesebilseydik ama şimdi Yüksekova Havaalanı'nı açacak, Hakkari halkına hakaret edecek. Hakkari'nin, Yüksekova’nın oy verdiği milletvekillerine, partiye hakaret edecek" "Allah’ın izniyle, sizin dualarınız, sizin desteğinizle Türkiye’de hepimizin ihtiyaç duyduğu barışı, kardeşliği sağlayacağız"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
"(Diyarbakır'daki cinsel istismar davası) Henüz verilmiş bir karar yok. Mahkeme devam edecek. Bakanlığımız da müdahil olmak üzere müracaat etmiş durumda. 15 yaşından küçük çocukların istismarı söz konusu olduğu için savcı mütalaasının mahkeme tarafından değiştirileceğini düşünüyoruz"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:
"Birileri barajı aşmak için olmadık görüntüler sergiliyor. 'Bir barajı aşalım, beni sevecen görün.' İyi de arkandaki silah ne olacak? Arkandaki tehdit ne olacak? Onu bertaraf etmeden, onu ortadan kaldırmadan senin barajı aşmanın bu millete faturası ne olacak? Bunu bütün kardeşlerimizin düşünmesi gerekiyor" "Adamların dertleri açık; sandıkta mücadele edemedikleri, mağlup edemedikleri Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yalnız bırakmak. Hükümet ayağını çekecekler, Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakacaklar, hesap kitap bu, yani kinleri, nefretleri bitmedi"
DÖVİZ KURLARI VE ALTIN
Amerikan Doları (USD)
Alış : 2.63 / Satış : 2.64
Avrupa Para Birimi (EURO)
Alış : 2.87 / Satış : 2.88
Altın (GRM)
Alış : 99.96 / Satış : 101.1
Belge Reklam
HAVA DURUMU
KONYA için Hava Durumu
AZ BULUTLU
24,2
AZ BULUTLU
Nem:%33
Rüzgar:5 km/sa
Basınç:1008,9 hPa
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:42

Güneş

05:26

Öğle

12:54

İkindi

16:44

Akşam

20:10

Yatsı

21:45

Kontv Milletin Kanalı
Lig Sonuçları
Belge Reklam
(Anadolu Medya Grup)
Adres: Emirgazi Mh. Görsel Sk. No:1 ANMEG Plaza Karatay/KONYA
Tel: 444 0 155 || Faks: 0 (332) 350 43 04 || [email protected]
sanalbasin.com üyesidir
© 2013-2014 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz...