Bu Cennet Vatan Asla Pes Etmedi, Pes Etmeyecek

Kazım ÖZTÜRK

Bu Vatanda Kahramanlar Var!


Bu Vatanda ölümü öldüren kahramanlar var;

Burası Anadoludur, yiğitler diyarıdır,

Bura; Ay yıldızla yatan, şehitler diyarıdır,

Mevzu vatan olunca, hepsi cepheye koşuyor,

Dağ, dere, tepe demeden korkusuzca aşıyor.

Terör örgütleri, aptallaşıyor, feleği şaşıyor!

Ölüm, onlar için; "Şeb-i arus”tur, şehadettir,

Kurşuna, bombaya göğüs gerecek cesarettir.

Yiğitler için; zaman, mekân yok, hep vatan var,

Koskocaman yürek ve vatanı için yatan var,

Kesilir, çekilmez boynu, esareti satan var.

Yılmadı hiç; ne doğuda, ne batıda, ne garpta…

Korkmadı, korkmaz asla ne barışta, ne harpte!


 

İçerden, dışarıdan her yönden ihanet şebekeleri; "Türkiye’ye bir çelme taksak, yüz üstü bir süründürsek, köle yapsak, ırzını, namusunu pay mal etsek…” diye çabaladı, çabalıyor! Bunu her fırsatta denediler, en yakın zamanı hatırlayalım; gezi olaylarını masum bir iki ağaç olarak gösterip, bu oyunun gerisindeki ihanetlerini gizlediler. Ama foyaları çok geçmeden ortaya çıktı. 17-25 Aralık kalkışmasına yeltendiler, olmadı. 15 Temmuz kahpe darbe girşiminde bulundular! Milletimizin kahraman evlatları; "dur bakalım, şimdiye kadar yaptıklarının faturasını bir öde, bu vatanı yalnız, kimsesiz, sahipsiz mi sandınız? Unuttunuz mu Çanakkale’yi, Kutü’l Amare’yi… ne zaman bu aziz millete kumpas kurmaya kalktıysanız hepsinde rezil oldunuz ve rezil olacaksınız.

Müttefik bildiğimiz devletler, terör örgütlerini besliyor, binlerce tır, yüzlerce uçakla bomba ve savaş malzemesi yığıyor önlerine! Ama bu yiğit yürekli insanlar, şimdiye kadar kül yutmadı, yine yutmayacak. Örnek mi istersiniz? İşte size örnek;

PKK’nın Kandil kadrosu ile Afrin ekibi birbirine girdi. Cinderes’te iki grup arasında çatışma çıktı. Kandil kaynaklı teröristler "TSK ile savaşa devam” derken, Afrin’dekiler ise "Şimdiden bin kişi kaybettik. Geri çekilelim” görüşünde. Örgüt içi kaosun daha da büyümesi bekleniyor.

Afrin’de işgalci terör unsurlarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda Mehmetçik ve ÖSO savaşçılarının elde ettiği başarı, PKK içinde çözülmeyi de beraberinde getirdi. Öldürülen PKK’lı sayısı bine ulaşınca teröristlerin yaşadığı panik, kaosu tetikledi. Örgüt işgalindeki Cinderes’te PKK’nın Kandil kadrosu ile Afrin kadrosu arasında çatışma çıktı. Kandil ekibinin ‘savaş’ ısrarına, Afrin kadrosunun cevabı, "Sizin hedefiniz Afrin’i yaktırmak, binden fazla kayıp verdik, çekilelim” şeklinde oldu. Tartışmanın büyümesi sonucu silahlar çekildi ve iki taraf arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Afrinli gazeteci Mesud İbo, PKK’nın iç çatışmasını doğruladı. Cinderes başta olmak üzere birçok noktada Kandil’den gelen teröristler ile Afrinli PKK’lılar arasında yaşanan gerginliğin silahlı çatışmaya dönüştüğünü söyleyen İbo, şunları söyledi:

"Afrinliler, sayıları 600’ü aşan Kandil ekibine ‘bölgeden çıkın, daha fazla kan aktıkça karşılıklı intikam duygusu artacak’ dedi. Binlerce Afrinli sivilin bu çatışmalar sebebiyle ortada kalacağını belirttiler. Afrinli grup ayrıca ‘Türkiye ile aramızda kan davası yok, biz sivillerimizin ve beldelerimizin zarar görmesini istemiyoruz’ görüşünü dile getirdi. Kandil’den gönderilen ‘Azad’ kod adlı terörist ile Ebu Cuma Bennavi arasındaki tartışma giderek sertleşti. Kandil grubu, karşı tarafı ‘ihanetle’ suçladı. İki grup arasında silahlı çatışma oldu. Cinderes dışında benzer gerginlikler Şeyh Hadid ve Raco’da da yaşandı.” (Yeni Şafak)

Yorumlar

  Yorum yap

  NAMAZ VAKİTLERİ
  İmsak 06:16
  Güneş 07:43
  Öğle 12:48
  İkindi 15:17
  Akşam 17:39
  Yatsı 19:00
  Lig Sonuçları

  Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da