SEÇMEN OYUNA GELİR Mİ?

İbrahim Arıcı
ibrahimarici_042@hotmail.com

Türkiye’de gündem seçim olunca doğal olarak hareketli günler yaşıyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in istifasının ardından yerine gelecek ismi tahmin etmek elbette ki zor değildi. Konya’nın en büyük ilçesini iki dönemdir başarıyla yöneten Uğur İbrahim Altay’ın getirilmesi bekleniyordu, öylede oldu. Konya için hayırlı olsun. Başkan Altay’ın insanı ve gençliği öne çıkaran yatırımlarının bu süreçte de devam edeceğini göreceğiz mutlaka. Vatandaşla olan iyi iletişimi ve Selçuklu’da ki parlak kariyeri 2019 yerel seçiminde de AK Parti’den bu makama aday gösterilmeye yetecektir. Tabi büyükşehir belediye başkanı olmak, Konya’ya hizmet edebilmek her insan için bir şereftir. Büyükşehir yasasıyla birlikte her ilçenin taleplerine yetişmek gerçekten zor. Başkan Altay’ın kendi ekibini oluşturup başarıyla bu yükün altından kalkabileceği kanaatindeyim. Allah hayırlı eylesin.

Muhalefette çok "ince” hesaplar yapılıyor. Özellikle CHP’de Muharrem İnce’nin adaylığı açıklandıktan sonra "seçimi alabilir mi ya da nasıl bir seçim stratejisi izleyecek” gibi soruların cevaplarından ziyade Kılıçdaroğlu – İnce üzerinden konuşuluyor. Bu seçim Türkiye’nin seçimi değil de sanki CHP’nin parti içi hesaplaşması gibi geçeceğe benziyor. İnce oyları yükseltirse Kılıçdaroğlu’nun koltuğumu sallanacak ya da oylar düşerse İnce’nin sonu Sarıgül gibi mi olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan çok tehlikeli ve sinsi bir söyleme işaret etti geçen günlerde. "Ben oyumu AK Parti’ye değil, Erdoğan’a veriyorum” Bu söylem tamda muhalefet cephesinin istediği bir söylem. Çatı aday bulunamayınca yeni bir formül geliştirildi. Madem başkan bizden olmayacak, bari Meclisteki çoğunluğu ele geçirip başkanın elini kolunu bağlayalım. Öyle ya Cumhurbaşkanı yada bakanlar çalışmalarına uygun yasalar çıkmaz bir de Mecliste çoğunluk olan muhalefetin çıkaracağı yasalara göre hareket etme zorunluluğu olacağına göre düşünün artık bu çıkmazı. Yani Erdoğan’a oy verecekler "ben Erdoğan’a oy verdim, partiye oy vermedim” diyorsa kendi iradesine kurşun sıkmış oluyor. Bu partinin liderini sevip partisine oy vermemek ve hele karşısındaki muhalefet partilerinden birini desteklemek nasıl bir mantıkla izah edilebilir bilemem. Cumhur ittifakının başkanlığı alıp Mecliste söz sahibi olamaması Türkiye’nin yerinde sayması demek olacak. Oyuna geliyorsun ey seçmen dikkat et! Eyvallah…

Yorumlar

  Yorum yap

  NAMAZ VAKİTLERİ
  İmsak 06:16
  Güneş 07:43
  Öğle 12:48
  İkindi 15:17
  Akşam 17:39
  Yatsı 19:00
  Lig Sonuçları

  Belge.com.tr SOSYAL AĞLARDA

  • Belge.com.tr Facebook'ta

  • Belge.com.tr Twitter'da

  • Belge.com.tr Google +1'da