SON DAKİKA

Bartın'da "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri başladı

21 Mayıs 2022, C.tesi - 20:30
BARTIN (AA) - Bartın'da "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında, "Lav Sütunlarında Türk Kahvesi ve Kurabiye Keyfi" etkinliği yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde kutlanan Türk Mutfağı Haftası çerçevesinde, Bartın Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen etkinlikler başladı.

Güzelcehisar sahilinde, 80 milyon yıl önce oluşan lav sütunları seyir terasında gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç ile daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Gürgenpınarı İlkokulu öğrencilerinin yöreye ait halk oyunu gösterisi sunduğu programda, öğrenciler tarafından protokol üyelerine ve vatandaşlara Türk kahvesi ile kurabiye ikram edildi.

Katılımcılar, yaklaşık 1 kilometrelik ahşap yürüyüş yolundan platforma geçerek tarih ve doğanın iç içe olduğu Güzelcehisar ilçesinde bulunan lav sütunlarını seyretti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Karakoç, gazetecilere, hafta boyunca kentte etkinlikler düzenleneceğini söyledi.

Karakoç, "Türk mutfağının kültürel kimliğimizin bir yansıması olduğunu düşündüğümüzde, bu haftanın geleneksel yemeklerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında çok büyük katkısı olacaktır." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:26
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler