SON DAKİKA

İnönü Üniversitesi 14. Uluslararası Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

18 Mayıs 2022, Çarşamba - 23:10
MALATYA (AA) - İnönü Üniversitesince bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediye katkılarıyla düzenlenen "14. Uluslararası Kısa Film Festivali" ödül töreniyle sona erdi.

Festivalin kapanış töreninde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi akademisyenleri ile ses sanatçısı Züleyha Ortak müzik dinletisinde bulundu.

Müzik dinletisinin ardından finale kalan filmler ve 2021 ile 2022'de hayatını kaybeden sanatçıların kısa videoları gösterildi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, programda yaptığı konuşmada, festivalin dolu dolu geçtiğini söyledi.

Festival Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın da festival ekibi ve festivale katılan sanatçılara teşekkür etti.

Kapanış törenine Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı, Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Festivalde, "Ulusal Kurmaca", "Uluslararası Kurmaca", "Ulusal Belgesel" ve "Uluslararası Belgesel" kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

- Ödüller

Festivalde 86 ülkeden bin 62 film yarışırken, "Uluslararası Belgesel" kategorisinde 15, "Uluslararası Kurmaca" kategorisinde 20, "Ulusal Belgesel" kategorisinde 15, "Ulusal Kurmaca" kategorisinde ise 20 film finale kaldı.

"Uluslararası Belgesel" kategorisinde birincilik ödülünü Yaser Talebi'nin "I Won't Remain Alone" adlı filmi alırken "Ulusal Belgesel" kategorisinde ise Semih Sağman'ın "Gulab Gul" adlı film birinci oldu.

"Uluslararası Kurmaca" kategorisinde birincilik ödülünü Soheila Pour Mohammadi'nin "The Savior" adlı filmi alırken "Ulusal Kurmaca" kategorisinde ise Volkan Güney Eker'in "Larva" adlı filmi birinci oldu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Konya Namaz Vakitleri
İmsak
03:40
Güneş
05:26
Öğle
13:00
İkindi
16:52
Akşam
20:23
Yatsı
22:02
Diğer Haberler